پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 14:08

آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در ایران صعودی شد

شماره: 18517
Aa Aa

موارد بستری و سرپایی در روز‌های اخیر هفته جاری سه برابر شده و تعداد موارد فوتی کرونا مثبت از ۱۴ نفر در هفته آخر خرداد به ۲۰ نفر در هفته اول تیر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد؛
آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در ایران صعودی شد

آمار بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در ایران افزایش یافته و تهران بیشترین موارد فوتی هفتگی را ثبت کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، با افزایش آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در ایران تعداد شهر‌های با وضعیت زرد از ۹۱ به ۱۰۵ شهرستان افزایش و تعداد شهر‌های با وضعیت آبی از ۳۵۷ به ۳۴۳ شهر کاهش یافت.
هیچ‌یک از شهر‌های ایران در وضعیت قرمز و نارنجی نیستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران موارد بستری و سرپایی در روز‌های اخیر هفته جاری سه برابر شده است.

در هفته نخست تیرماه سال جاری تعداد موارد بستری با روندی صعودی به ۳۱۱ نفر رسید درحالی که این آمار در هفته قبلی ۲۴۲ نفر بوده است.

تعداد موارد فوتی کرونا مثبت نیز از ۱۴ نفر در هفته آخر خرداد به ۲۰ نفر در هفته اول تیر رسیده است که روند افزایشی را نشان می‌دهد.

آمار بیماران سرپایی نیز دارای روند صعودی بوده و از ۸۶۶ نفر در هفته آخر خرداد به ۱۴۱۴ نفر در هفته اول تیر رسیده است.

در هفته گذشته ۱۰ استان ایران شاهد افزایش تعداد بیماران بستری بوده‌اند. استان‌های تهران، کرمان، خوزستان، اصفهان و هرمزگان بیشترین افزایش بستری‌ها را داشته‌اند. تعداد فوتی‌ها در ۲۰ استان کشور صفر بوده است و ۸ استان نیز تنها یک مورد فوتی کرونامثبت را گزارش کرده‌اند.

در میان استان‌ها تهران بیشترین موارد فوتی را ثبت کرده است. در هفته گذشته ۹۸ نفر از بیماران با تست مثبت کرونا در بیمارستان‌های استان تهران بستری شده و ۸ نفر فوت کرده‌اند. همچنین تعداد موارد سرپایی در پایتخت از ۳۳ نفر در هفته آخر خرداد، به ۷۵ نفر در هفته اول تیر رسیده که نشانگر روند افزایشی تعداد موارد سرپایی است. بروز بستری در صد هزار نفر جمعیت در سه استان کرمان، هرمزگان و خراسان شمالی بیشتر از سایر استان‌هاست. همچنین در یاسوج، مرکزی و خراسان شمالی میزان مرگ و میر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت بیش از سایر استان‌هاست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان