سه شنبه، 12 مهر 1401 - 13:19

آمار شهرهای قرمز ایران دوباره سه رقمی شد

شماره: 19194
Aa Aa

تعداد شهرهای قرمز کرونا از ۷۸ به ۱۰۶ و تعداد شهرهای نارنجی از ۱۸۴ به ۱۵۶ شهر رسید. تعداد شهرهای زرد نیز از ۱۷۴ به ۱۷۳ کاهش یافته است.

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد؛
آمار شهرهای قرمز ایران دوباره سه رقمی شد

بر اساس آخرین به‌روزرسانی وضعیت شیوع کرونا در مناطق مختلف ایران تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۷۸ به ۱۰۶ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۱۸۴ به ۱۵۶ شهر رسیده است.

به گزارش اسپادانا خبر و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۷۴ به ۱۷۳ کاهش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۲ به ۱۳ شهر افزایش یافته است.

بر این اساس در حال حاضر ۱۰۶ شهر در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهر در وضعیت زرد و ۱۳ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

  •  

سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:

ایثار، از خودگذشتگی و مجاهدت‌های همه اعضای کادر بهداشت و درمان در طول مواجهه با همه‌گیری کرونا برگ درخشانی تاریخ این مرز و بوم است و در حافظه جمعی ملت ایران ماندگار خواهد بود.

 

22

او با اشاره به حرکت آغاز شده به سوی خودکفایی کشور در حوزه دارو و ضمن قدردانی از داروسازان داخلی اظهار داشت:

دولت از تلاش برای تولید همه داروهای مورد نیاز کشور توسط داروسازان داخلی حمایت می‌کند.

رئیسی با اشاره به گزارشی مبنی بر تولید بیش از ۹۰ درصد از داروهای مورد نیاز توسط شرکت‌های داخلی این دستاورد را افتخارآمیز دانست:

استمرار این روند بدون تردید یک گام راهبردی در حوزه سلامت عمومی در کشور است و دولت با همه توان از آن حمایت می‌کند.

رئیس جمهور ایران با اشاره به بازگشایی قریب‌الوقوع مراکز آموزشی و همچنین در پیش بودن اربعین حسینی گفت:

همان طوری که با تلاش‌های کادر درمان و البته همراهی جدی مردم توانستیم بر خیزهای مختلف بیماری غلبه کنیم هم‌اکنون نیز همچنان همراهی مردم در رعایت دستورالعمل‌ها ضرورت دارد و پیش‌نیاز توفیق سیاستگذاری‌ها در مدیریت کرونا است.

رئیسی لزوم تزریق دز یادآور واکسن را مورد تأکید قرار داد:

بررسی‌ها نشان می‌دهد تزریق دز یادآور واکسن کرونا در صیانت از جان افراد مؤثر بوده و کسانی که دز یادآور تزریق نکرده‌اند بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.

وی انجام تست و شناسایی مبتلایان به کرونا در مرزها و مبادی ورودی کشور را نیز ضروری برشمرد و از همه مردم خواست که برای ایمن ماندن از کرونا و سویه‌های جدید آن نسبت به رعایت کامل اصول بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیسی، وزارت بهداشت و درمان را مکلف کرد در اجرای برنامه‌های تحولی دولت در حوزه سلامت، طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع را خصوصاً در شرایطی که کشور همچنان درگیر همه‌گیری کرونا است با سرعت بیشتر عملیاتی کند.

او با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها بر ضرورت رعایت مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای حضور ۳۰ درصدی تماشاگران در اماکن ورزشی مسقف تاکید کرد.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان