چهارشنبه، 8 تير 1401 - 14:39

اسامی ابربدهکاران ۱۱ بانک دولتی ایران اعلام شد

شماره: 17380
Aa Aa

احسان خاندوزی می گوید طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ تمام بانک‌های دولتی و خصوصی مکلف هستند اطلاعات بدهکاران بدحساب را در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

با اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران؛
اسامی ابربدهکاران ۱۱ بانک دولتی ایران اعلام شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران از اعلام اسامی ابربدهکاران ۱۱ بانک دولتی خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر، احسان خاندوزی گفت:

یکی از مشکلات قدیمی این بود که چندین سال بخشی از منابع بانکی در دست عده‌ای از مشتریان بد حساب باقی می‌ماند و مانع دسترسی مردم به منابع بانکی می‌شد. با دستور رئیس جمهور، بانک‌های دولتی پیش قدم شدند که اسامی بدهکاران بدحساب را افشا کنند تا آنها برای تسویه بدهی‌ها ترغیب شوند. به غیر از بانک قرض‌الحسنه مهر و توسعه تعاون که بدهکاران بد حساب بالای ۱۰۰ میلیارد تومان نداشتند همه بانک‌های دولتی اقدام به این کار کردند. گام بعدی دقیق کردن این فهرست و اعلام رقم دقیق بدهی‌های مشکوک‌الوصول بانک‌هاست. در قدم‌های بعدی برای اعلام اسامی بدهکاران کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان هم اقدام خواهد شد. طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ تمام بانک‌های دولتی و خصوصی مکلف هستند اطلاعات بدهکاران بانکی را در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

وی در توئیتر نیز نوشته است:

برای اولین بار در بانکداری کشور، ‎بانک‌ های زیرمجموعه ‎وزارت اقتصاد نام بدهکاران بدحساب (بدهی بالای ۱۰۰ میلیارد تومان) را در سایت خود منتشر کردند. کاهش سهم بانکی بدحساب‌ها یعنی فضای بیشتر به تولیدکننده‌های خوش‌حساب و مردم خوش‌حساب.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان