اگر ولایت نباشد نماز، روزه، حج و جهاد هم فایده ندارد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 10 فروردين 1402 - 2:21

اگر ولایت نباشد نماز، روزه، حج و جهاد هم فایده ندارد

شماره: 18366
Aa Aa

او با بیان این که در روایات آمده دوام اسلام بر ولایت است گفته اساسی‌ترین مبانی مورد نیاز ولایت است. این یک مبنا است ولی یک مبنای معمولی نیست.

عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین؛
اگر ولایت نباشد نماز، روزه، حج و جهاد هم فایده ندارد

عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در همایش خانوادگی نهضت تبلیغات اسلامی این استان گفت:

اساسی‌ترین مبانی مورد نیاز ولایت است.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

این یک مبنا است ولی یک مبنای معمولی نیست. اگر این مبنا نباشد نماز هم نیست، روزه و حج و جهاد هم فایده ندارد.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت:

در روایات آمده دوام اسلام بر ولایت است. دین بر پنج ستون نماز، روزه، زکات، حج و ولایت بنا گذاشته شده است. پیغمبر، مبلّغ است و مهم‌ترین عنوان تبلیغ او مسئله ولایت و امامت است.

وی اظهار کرد:

ما از هر زاویه‌ای انقلاب امام خمینی (ره) را مورد بررسی قرار دهیم می‌بینیم که محور کار امام جایگزین کردن ولایت خدا به جای ولایت طاغوت بوده است و همه این‌ها را مرهون لطف خداوند هستیم. رسالت ما این است که همه با وحدت و یکپارچگی دست به دست هم دهیم و دشمن، شیطان و جهل را از میان برداریم و رسالت‌های الهی را برای مردم تبیین کنیم. خداوند در آیه ۶۷ سوره توبه می‌فرماید منافقین به منکر فرمان می‌دهند و از خوبی‌ها جلوگیری می‌کنند. این گاهی بین ما مسلمان ها هم دیده می‌شود، خیلی عجیب است گاهی به جای اینکه بیاییم امر به معروف کنیم عملاً کاری می‌کنیم منکر تقویت و معروف ضعیف شود. خدا این روز را نیاورد ولی گاهی رگه‌هایی از این معنا دیده می‌شود در حالی که «هم‌افزایی» و «وحدت» از ویژگی‌های مهم مؤمنین است. مهم‌ترین رسالت تبلیغی ولایت است زیرا خدا به پیغمبر فرمود اگر این ولایت را اعمال نکنی هیچ کاری را نکرده‌ای. 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان