اینترنت پرسرعت حق مردم است | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 3 خرداد 1403 - 11:10

اینترنت پرسرعت حق مردم است

شماره: 23843
Aa Aa

رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرعت‌های بالا است و در شهرهایی که فیبر نوری اجرا شده سرعت‌های خوبی به مردم ارایه می‌شود؛ مردم ما شایسته بهترین‌ها و سرعت‌های بالا هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران؛
اینترنت پرسرعت حق مردم است

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران اظهار کرد:

تمام فناوری‌هایی که در این همایش مطرح‌ شده نیازمند اینترنت پرسرعت برای مردم است و دنیا هم به این سمت پیش می‌رود و یکی از تکالیفی که به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم محول شده همین موضوع است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود:

رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرعت‌های بالا است و در شهرهایی که فیبر نوری اجرا شده سرعت‌های خوبی به مردم ارایه می‌شود و مردم ما شایسته بهترین‌ها و سرعت‌های بالا هستند.

برخی می‌گویند با 5G می‌توان موجود زنده دانلود کرد

عیسی زارع‌پور گفت:

در مورد 5G شبهاتی مطرح می‌کنند. برخی می‌گویند نسل پنجم با واکسن کرونا چیپست وارد بدن‌مان کرد و برخی می‌گویند می‌شود با آن موجود زنده دانلود کرد. باید به این شبهات پاسخ داده شود.

او همچنین در حاشیه همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران و در جمع خبرنگاران درباره چرایی عدم توسعه نسل پنجم اینترنت در کشور اظهار کرد:

درحال حاضر نزدیک به ۹۰ درصد از کشور باید بیشتر شده باشد که نقاط شهری تحت پوشش نسل چهارم و چهارم و نیم هم هستند و در روستاها هم نزدیک به ۹۳ درصد به نسل سوم و چهارم اینترنت دسترسی دارند. نسل پنجم اما متناسب با چیزی که باید باشد، پیش نرفته است و دلایل مختلفی هم دارد که یکی از آن تامین تجهیزات برای اپراتورهاست که کمی با مشکل رو به رو بوده است. از سوی دیگر مدل اقتصادی شبکه به صورتی نیست که اپراتور سرمایه گذاری کند و در حال حاضر ما کار می کنیم. همچنین زیرساخت کشور هم برای استفاده از نسل پنجم آماده نبود و بی تی اس‌های نسل پنجم حتما باید از طریق فیبر نوری متصل شوند و شبکه فیبر نوری در شهرها هم کامل نبوده است. ان‌شاالله با اجرای پروژه فیبر نوری برای نسل پنجم هم آماده خواهیم شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان