بیستم اسفندماه «روز قهرمان ملی» شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 13:08

بیستم اسفندماه «روز قهرمان ملی» شد

شماره: 22318
Aa Aa

دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی جمهوری اسلامی ایران بیستم اسفندماه، زادروز شهید سلیمانی را به نام «روز قهرمان ملی» در تقویم ایران نام‌گذاری کرد.

با اعلام رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس؛
بیستم اسفندماه «روز قهرمان ملی» شد

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی از تصویب و نام‌گذاری بیستم اسفندماه، زادروز شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» در تقویم رسمی خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، سیدمجتبی محفوظی گفت:

بنا به پیشنهاد فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه 796 این شورا، بیستم اسفندماه، همزمان با زادروز شهید حاج قاسم سلیمانی در سال 1335 را با عنوان «روز قهرمان ملی» برای درج در تقویم رسمی کشور به تصویب رساند.

وی افزود:

رهبر معظم انقلاب پیام تبریک و تسلیت شهادت حاج قاسم را خطاب به یک ملت صادر کردند و فرمودند «ملت عزیز ایران! سردار بزرگ و پر افتخار اسلام آسمانی شد.» یعنی حاج قاسم متعلق به یک ملت و یک «قهرمان ملی» بود. چنانچه رهبری معظم انقلاب اذعان فرمودند؛ هر چیزی که یاد شهیدِ عزیزِ ما را برجسته کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یاد او را اگر چه خداوند در اوج برجستگی قرار داد و بدین گونه پاداش دنیایی اخلاص و عمل صالح او را به او هدیه کرد اما ما هم هر کدام وظیفه‌ای داریم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مفاخر ملی مایه غرور و احساس خودباوری در هر ملتی هستند گفت:

سرمایه ملی یک جامعه فقط در و دیوار ساختمانی که اسمش میراث فرهنگی است نیست بلکه سرمایه ملی یک جامعه همان نیروهای انسانی است که آنها را به عنوان مفاخر ملی می‌شناسیم. شهید سلیمانی به عنوان قهرمان فراجناحی توانست همه سلایق را در مسیر درست راهنمایی و با خود همراه کند. به همین دلیل ما ایشان را قهرمان ملی می‌نامیم که هنر همراه بودن و همراه کردن اکثریت سلایق برای تأمین منافع ملی را داشتند. شهید سلیمانی، هم در زمان زنده بودن و هم بعد از شهادت استکبار را شکست داد.

او افزود:

دشمن مکتب سلیمانی‌ِعزیز رو به ضعف و جبهه مقاومت اسلامی رو به قوت است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان