پنجشنبه، 9 تير 1401 - 14:04

ترانه علیدوســتی برای تبلیغ علیه ایران به رسانه‌ها سوژه می دهد

شماره: 17059
Aa Aa

ترانه علیدوستی در واکنش به حواشی مصاحبه‌اش در جشنواره سانتا باربارا گفته ممنوعیت شنا برای زنان ایرانی نظر شخصی من نیست. داستان فیلم اورکاست.

روزنامه کیهان در یادداشتی عنوان کرد؛
ترانه علیدوســتی برای تبلیغ علیه ایران به رسانه‌ها سوژه می دهد

ترانه علیدوســتی روی فرش قرمز جشنواره سانتا باربارای آمریکا مدعی شد که شنا به طور رسمی برای زنان در ایران ممنوع است. 

به گزارش اسپادانا خبر، روزنامه کیهان در یادداشتی نوشته است:

اظهارات برخی از چهره‌های مشــهور درباره موضوعاتی که دانش و اطلاعی درباره آن‌ها ندارند به ســوژه و خوراک رسانه‌های خارجی برای تبلیغ علیه ایران تبدیل می‌شود. ترانه علیدوســتی روی فرش قرمز جشنواره سانتا باربارای آمریکا و در مصاحبه با یک رســانه مدعی شده که شنا به طور رسمی برای زنان در ایران ممنوع است اما طی ماه‌های اخیر چند مسابقه و جشنواره شنا برای بانوان در ایران برگزار شده است.

اظهارات خلاف واقع علیدوســتی در آمریکا درباره محدودیت فعالیت زنان در ورزش شنا در ایران با واکنش فدراسیون شنا مواجه شد.

شــهرناز ورنوس، نایب رئیس بانوان فدراسیون شــنا، شیرجه و واترپلو از ترانه علیدوستی برای حضور در مسابقات شنای زنان در ایران دعوت کرد. مسابقات رکوردگیری شنای بانوان ایران ۱۹ و ۲۰ اسفند سال جاری در استخر قهرمانی آزادی تهران برگزار می‌شود و طی ماه‌های اخیر پس از رفع محدودیت‌های ناشی از کرونا اخیرا فقط در رشته شنا چهار مسابقه در بخش بانوان به صورت جام و جشنواره برگزار شده است. متأســفانه اظهارات برخی از چهره‌های مشــهور درباره موضوعاتی که دانش و اطلاعی درباره آن‌ها ندارند بعضا به ســوژه و خوراک رسانه‌های خارجی برای تبلیغ علیه ایران تبدیل می‌شود.

  •  

ترانه علیدوستی در واکنش به حواشی مصاحبه‌اش در جشنواره سانتا باربارا گفت:

ممنوعیت شنا در عرصه های رسمی و بین‌الملل برای زنان ایرانی نظر شخصی من نیست. داستان فیلم اورکاست که وقایع و دیالوگ ها و قوانین وضع شده در آن مستند و مبتنی بر واقعیت است. ماجرای این ممنوعیت ماجرای زیست قهرمانانی است مثل الهام اصغری.

هشتم مارس، روز جهانی گرامی داشت مبارزات زنان بر خواهرانم که با سختی اورکا را ساختند مبارک.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان