چهارشنبه، 28 مهر 1400 - 5:05

تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت است

شماره: 15247
Aa Aa

در شرایطی که دشمنان به فضای شخصی و اطلاعاتی مردم و کشور هجمه می‌آورند غفلت در سالم‌سازی فضای مجازی از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت است

 سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت:

با استفاده از دیدگاه‌های اعضای حقیقی و عقبه کارشناسی اعضای حقوقی شورا می‌توان گام‌های موثری در جبران عقب ماندگی‌ها در خود شورا و مدیریت فضای مجازی برداشت.

به گزارش اسپادانا خبر، او تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.

رئیسی گفت:

تشکیل دولت هوشمند برای رفاه مردم و تسهیل انجام امور مردم آنان ضروری است لذا همه دستگاهها بدون بخشی‌نگری باید با یکدیگر همکاری کنند تا کارها و امور مردم با آسودگی انجام شود. فعال شدن اقتصاد دیجیتال نیز در افزایش اشتغال، تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده موثراست و در این زمینه اگرچه وزارت ارتباطات محور است اما همه دستگاه‌ها باید برای رونق اقتصاد دیجیتال فعال شوند.

او همچنین ایجاد سکوهای راهبردی برای ارایه خدمات در حوزه‌های آموزش، ‌بهداشت، کشاورزی، مالی و تجاری را ضروری دانست و با تاکید بر اهمیت توجه به مدیریت هوشمند و هدفمند حوزه سرگرمی و اوقات فراغت در فضای دیجیتال گفت: ‌

فعال شدن این حوزه با توجه به شیوع کرونا و در خانه ماندن اجباری بخشی از مردم اهمیت زیادی دارد.

او با اشاره به لزوم سالم‌سازی و ایمن‌سازی فضای مجازی گفت: 

در شرایطی که دشمنان به فضای شخصی و اطلاعاتی مردم و کشور هجمه می‌آورند غفلت در این زمینه از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان