در آبان‌ ۳۵ هزار خبر برای القای آینده منفی ارزش پول ملی تولید شده است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 13:27

در آبان‌ ۳۵ هزار خبر برای القای آینده منفی ارزش پول ملی تولید شده است

شماره: 20775
Aa Aa

بهادری جهرمی گفته بعد از برجام غربی‌ها تعدادی هواپیمای ملخی بی‌فایده به ما فروختند که هم‌اکنون ۱۰ فروند از ۱۳ فروند آن در پارکینگ خوابیده و کار نمی‌کند.

فضای رسانه‌ای تصویری سیاه از ناکامی‌ها و شکست‌ها است؛
در آبان‌ ۳۵ هزار خبر برای القای آینده منفی ارزش پول ملی تولید شده است

علی بهادری‌جهرمی سخنگو و دبیر هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران در همایش‌ جهاد تبیین حوزه علمیه تهران در مدرسه مروی گفت:

در ۴۳ سال گذشته خدمات بسیاری از سوی دولت‌های مختلف برای رشد و پیشرفت کشور صورت گرفته است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، او افزود: 

هر ملتی در طرح کلان حرکت ممکن است گاهی دچار خطا یا ناکامی شود اما ارزیابی واقعی باید به‌صورت همه‌جانبه و کلان باشد و از جزئی‌نگری و توجه صرف به موفقیت‌ها یا ناکامی‌ها باید پرهیز شود. آنچه که امروز در فضای رسانه‌ای از حرکت کلان کشور در حال ترویج و القا به مردم ایران و جهان است تصویری سیاه و مطلق از ناکامی‌ها و شکست‌ها است. در طی این ۴۳ سال رشد ملت ایران به‌صورت خطی نبوده بلکه به شکل سینوسی و رو به صعود بوده است و ایجاد همین ذهنیت منفی باعث می‌شود ادراک درستی در اذهان عمومی داخل یا خارج صورت نگیرد. دشمنان برای ارائه یک تصویر غلط و مخدوش از ایران سال‌هاست در تلاش‌اند و می‌خواهند با یک جنگ شناختی و با ابزار رسانه، ایران‌هراسی را به افکار عمومی القا کنند و در این شرایط اهمیت جهاد تبیین برای ارائه تصویر صحیح و واقعی از ایران اهمیت پیدا می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره دلایل عدم تغییر برخی مدیران دولتی گفت:

قبول می‌کنم که دولت در تغییر برخی از مدیران سرعت مناسبی نداشته اما دولت نسبت به دولت گذشته تغییرات جدی داشته است.

وی اضافه کرد:

تجربه تاریخی ما نشان داده دنیای غرب نه‌تن‌ها حق ما را خورده بلکه هر جا وعده‌ای داده زیر آن زده است. بعد از برجام غربی‌ها قرارداد‌ها و تفاهم‌های بسیاری با ما بستند که در حوزه‌های مختلف مانند نفت، راه، هواپیما، راه‌آهن، گاز و انرژی سرمایه‌گذاری کنند اما با عهدشکنی هیچکدام آن‌ها را اجرایی نکردند. آن‌ها تعدادی هواپیمای ملخی بی‌فایده به ما فروختند و عده‌ای نیز ساده‌انگارانه با آن عکس گرفتند اما هم‌اکنون ۱۰ فروند از ۱۳ فروند آن در پارکینگ خوابیده و کار نمی‌کند.

بهادری‌جهرمی در پاسخ به سؤالی درباره افزایش اخیر قیمت ارز و سکه گفت: ما در این مدت ناترازی ارزی نداریم و درآمد ارزی ما بیش از مخارج ارزی ما است بنابراین دلیل اقتصادی برای افزایش نرخ ارز در مقطع فعلی وجود ندارد. دشمن در جنگ ترکیبی و اغتشاشات اخیر یک ناامنی در کشور ایجاد کرد تا مسیر‌های کریدوری بسته شود و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز سرمایه خودشان را از بازار کشور خارج کنند و همین امر یکی از دلایل افزایش قیمت ارز در روز‌های اخیر است. اخیراً یکی از مجموعه‌ها گزارش داد که فقط در آبان‌ماه ۳۵ هزار خبر واحد برای القای آینده منفی ارزش پول ملی و آینده اقتصادی کشور تولید شده که در نهایت منجر به فرار سرمایه شود و در بازار ارز تأثیر منفی بگذارد.

  •  

سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت همچنین شایعات درباره هرگونه تغییر وزیر امور اقتصادی و دارایی را تکذیب کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان