دستگاههای دولتی هزینه‌ها را کاهش و درآمدها را افزایش دهند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 15:13

دستگاههای دولتی هزینه‌ها را کاهش و درآمدها را افزایش دهند

شماره: 19457
Aa Aa

وزارتخانه‌های آموزش وپرورش، علوم و بهداشت و درمان همه همت خود را برای فراهم کردن زمینه حضور پرشور جویندگان علم در مراکز آموزشی بکار بگیرند.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
دستگاههای دولتی هزینه‌ها را کاهش و درآمدها را افزایش دهند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیئت دولت از دولت و ملت عراق بابت تلاش برای تامین نیاز زائران اربعین و همه دستگاه‌های اجرایی، امدادی، بهداشتی و نظامی ایران و رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما برای کمک به برگزاری هرچه بهتر این مراسم جهانی قدردانی کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او در عین حال تلاش مضاعف برای حل مشکلات زائران و تسهیل بازگشت آنها را ضروری دانست.

رئیسی افزایش بهره وری را لازمه رشد اقتصادی، رونق تولید و کارامدی نظام اداری دانست و همه اعضاء دولت را مکلف کرد نسبت به تحقق این مهم در دستگاههای خود برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

اور کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها را از وظایف اولویت‌دار دستگاههای دولتی دانست و بر تلاش این دستگاهها برای تحقق درآمدها از طرق پیش بینی شده مثل فروش اموال مازاد، مولدسازی دارائی و عرضه سهام دولتی تاکید کرد.

رئیسی با اشاره به ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای منطقه به وزارت امور خارجه و مسئولان اقتصادی دولت ماموریت داد که با ایجاد یک ساختار متمرکز برای پیگیری مستمر اجرای تفاهم نامه‌ها با دیگر کشورها برای حضور ایران در بازارهای منطقه‌ای و جهانی برنامه‌ریزی کنند.

رئیس جمهور ایران از وزارتخانه‌های آموزش وپرورش، علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان نیز خواست همه همت خود را برای فراهم کردن زمینه حضور پرشور ونشاط جویندگان علم در مراکز آموزشی بکار بگیرند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان