جمعه، 2 آبان 1399 - 9:42

زلزله‌ دوباره تهران را لرزاند

شماره: 10057
Aa Aa

منشا این زلزله که در حوالی دماوند و در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داده گسل مشا، ذکر شده است؛ این نشان می دهد که گسل مشا در حال حرکت است.

مردم به جای ترس، آمادگی خود را افزایش دهند؛
زلزله‌ دوباره تهران را لرزاند

زلزله‌ای به بزرگی 4 ریشتر ساعت 13 و 40 دقیقه ظهر چهارشنبه 7 خرداد تهران را لرزاند.

این زلزله در حوالی دماوند و در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در پی وقوع زلزله ضمن درخواست از شهرواندان برای حفظ آرامش از آماده باش کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی در سطح استان خبر داده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران هم گفت که منشاء زلزله ۴ ریشتری در دماوند گسل مشا بوده است.

رضا کرمی محمدی گفت: زلزله ۴ ریشتری دماوند، تهران را هم تحت تاثیر خود قرار داده و طبق گزارش‌های ما در نقاط مختلفی از تهران احساس شده اس، اما شدت آن و همچنین عمق آن که در فاصله ۱۲ کیلومتری از سطح زمین بوده طوری نیست که منجربه نگرانی جدی شود. البته باید همواره در برابر زلزله آماده بود.

وی منشاء این زلزله را گسل مشا، یعنی منشاء همان زلزله ۵.۲ ریشتری اعلام کرد و گفت:

پس از زلزله ۵.۲ ریشتری، چندین لرزه دیگر نیز در محدوده همین گسل مشا رخ داده بود و این لرزه هم در ادامه همان است. این نشان می دهد که گسل مشا در حال حرکت است اما شدت این لرزه طوری نبوده که بخواهیم تمامی دستگاه‌ها را به صورت ویژه به آماده باش در بیاوریم.

کرمی محمدی درباره خسارات زلزله نیز گفت: این لرزه در تهران خسارتی نداشته و ما گزارشی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم چرا که اساسا لرزه ۴ ریشتری چندان قدرت تخریب و خرابی هم ندارد.

وی از مردم خواست که به جای ترس و نگرانی از زلزله آمادگی خود را برای مواجهه با آن افزایش دهند چرا که تهران در موقعیتی زلزله‌خیز واقع شده و آنچه که می‌تواند خسارات زلزله احتمالی را کاهش دهد، نه ترس و وحشت که آمادگی و آموزش است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان