سازمان ملی مهاجرت تشکیل می‌شود | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 30 تير 1403 - 10:27

سازمان ملی مهاجرت تشکیل می‌شود

شماره: 23783
Aa Aa

به منظور ساماندهی مهاجرین و اتباع بیگانه وزارت کشور مکلف شده باهمکاری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی سازمان ملی مهاجرت را تشکیل دهد.

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
سازمان ملی مهاجرت تشکیل می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بند(الف)ماده 86 لایحه برنامه هفتم توسعه را به تصویب رساندند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از «اطلاعات آنلاین»، بر این اساس نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور ساماندهی مهاجرین و اتباع بیگانه وزارت کشور را مکلف کردند باهمکاری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی سازمان ملی مهاجرت را تشکیل دهد.

ماده 86- به منظور ساماندهی مهاجرین و اتباع بیگانه وزارت کشور باهمکاری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مکلف است ضمن تشکیل سازمان ملی مهاجرت اقدامات زیر را انجام دهد:

بند(الف)- با همکاری وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، مرکز آمار ایران، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سازمان ثبت احوال کشور و سایر دستگاههای اجرائی نسبت به ساماندهی، ورود، خروج، طرد، سرشماری، آمایش سرزمینی و ثبت احوال اتباع بیگانه، پناهجویان، مهاجرین قانونی و غیرقانونی به نحوی اقدام نماید که تمامی اطلاعات مهاجرین و اتباع بیگانه دریک پایگاه داده مرجع برخط و یکپارچه گردآوری شود و درگاه های بهره‌برداری آن بر اساس ماده (7) قانون مدیریت داده ها و اطلاعات ملی برای سایر دستگاه ها ایجاد شود. ارائه هرگونه خدمات به اتباع بیگانه توسط دستگاه های اجرائی باید بر اساس اطلاعات هویتی این سامانه باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان