قوه قضاییه باید مرجع و ملجأ تظلم‌خواهی همه آحاد جامعه باشد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 9:20

قوه قضاییه باید مرجع و ملجأ تظلم‌خواهی همه آحاد جامعه باشد

شماره: 20362
Aa Aa

هر صنف، قشر و جریانی که حتی سلیقه و عقیده‌اش نیز با ما منطبق نباشد چنانچه تظلم‌خواه بود دستگاه قضایی باید به تظلم خواهی او رسیدگی کند.

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران؛
قوه قضاییه باید مرجع و ملجأ تظلم‌خواهی همه آحاد جامعه باشد

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در نشست با اعضای اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و جمعی از بازاریان اظهار کرد:

مجموعه اصناف کشور نه در کنار نظام و انقلاب که در متن نظام و انقلاب بودند و طی بیش از ۴ دهه اخیر در رفع مسائل عدیده‌ای مشارکت داشتند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، او بیان داشت:

قوه قضاییه باید مرجع و ملجأ تظلم‌خواهی همه آحاد جامعه باشد؛ هر صنف، قشر و جریانی که حتی ممکن است سلیقه و عقیده‌اش نیز با ما منطبق نباشد چنانچه تظلم‌خواه بود دستگاه قضایی در چارچوب قوانین ملزم است به تظلم خواهی او رسیدگی کند.

محسنی اژه‌ای اظهار داشت:

با عنایت به پیشرفت‌های حاصله در حوزه فناوری و تکنولوژی‌های روز مربوط به هر صنف، ضروری است سازوکاری ایجاد شود که مسئولان هر صنف بتوانند اعضای صنفی خود را با این فناوری‌های روز آشنا کنند و تمام شاغلان در یک صنف برای بهره‌وری بیشتر بتوانند کارهای خود را با تکنولوژی روز تطبیق دهند. شما متولیان اصناف هر قانونی را که اجرایی نشده را اعلام کنید تا سازمان بازرسی پیگری‌های لازم را به عمل آورد که چرا قانون مزبور به مرحله اجرا نرسیده است؟ آیا مشکل از عدم امکان اجرای قانون بواسطه مسائل بودجه‌ای است؟ آیا مشکل ناشی از تعارض قوانین است یا اینکه با ترک فعل و سستی مجری مربوطه مواجه‌ایم؟

او گفت که قوه قضاییه از تشکیل شوراهای حل اختلاف در هر صنفی استقبال می‌کند و حمایت‌های لازم را در این خصوص به عمل می‌آورد؛ چرا که معتقدیم باید مسائل را تا حد ممکن به روش صلح و سازش حل و فصل کرد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان