دوشنبه، 6 تير 1401 - 0:27

همه دستگاه‌ها ملزم به افزایش بهره‌وری و خدمات‌ به مردم هستند

شماره: 17880
Aa Aa

تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد ایران در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری است و همه دستگاه‌ها باید شاخص‌های قابل ارزیابی تعیین کنند.

رئیس جمهور ایران در جلسه هیئت دولت؛
همه دستگاه‌ها ملزم به افزایش بهره‌وری و خدمات‌ به مردم هستند

سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیئت دولت گفت:

تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد ایران در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری است.

به گزارش اسپادانا خبر، او اظهار داشت:

همه دستگاه‌ها خود را ملزم به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و خدمات‌شان به مردم بدانند. بدون توجه به این مسئله هیچ یک از برنامه‌های تحولی و توسعه‌ای به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.  

او از همه دستگاه‌ها خواست برای سنجش میزان ارتقای بهره‌وری شاخص‌های قابل ارزیابی تعیین کنند و روند تحقق آن را هر سال مورد پایش قرار دهند.
وی با بیان اینکه پایین بودن بهره‌وری در کشور با وجود نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده و ساختار اداری و بودجه مناسب نیازمند آسیب‌شناسی است افزود:

همه دستگاه‌ها باید خود را مسئول افزایش بهره‌وری سازمان خود و خدمات‌شان به مردم بدانند.
او ضرورت شکل‌گیری دولت هوشمند را از الزامات افزایش بهره‌وری در کشور دانست و گفت:

باید با تسریع در تکمیل زیرساخت‌های مربوطه به صورت جهشی و با سرعت و دقت به سوی ایجاد دولت هوشمند حرکت کنیم. شکل‌گیری دولت هوشمند در اتخاذ تصمیمات بزرگ و دقیق برای کشور و تسهیل امور مردم و فعالیت دستگاه‌های اجرایی و هماهنگی آنها با یکدیگر نقش بسزایی دارد و یک مطالبه همگانی است.
وی با گرامیداشت هفته میراث فرهنگی بر لزوم حفظ و حراست از تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران و انتقال آن به نسل‌های آینده تاکید کرد و گفت:

اگر میراث یک ملت در موزه قرار گیرد و بر آن قفل بخورد، ماندگار نخواهد بود. میراث زنده یک ملت آن است که همواره در معرض دید همگان قرار گیرد و مایه عبرت و عامل حرکت و حیات آن ملت و دیگر ملت‌ها باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان