يكشنبه، 10 مهر 1401 - 8:04

پایان همه‌گیری کووید-۱۹ قابل رویت است

شماره: 19487
Aa Aa

تاکنون جهان در چنین موقعیت خوبی برای پایان دادن به همه گیری قرار نداشته و کشورها باید ۱۰۰ درصد گروه‌های پرخطر را واکسینه و به غربالگری ادامه دهند.

"تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت؛
پایان همه‌گیری کووید-۱۹ قابل رویت است

"تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفته است که تاکنون جهان در چنین موقعیت خوبی برای پایان دادن به همه گیری کووید-۱۹ قرار نداشته است.

به گزارش اسپادانا خبر، این خوشبینانه‌ترین چشم اندازی است که از آغاز شیوع کروناویروس و فوت بیش از شش میلیون بیمار ترسیم شده است.

"تدروس آدهانوم" گفت:

ما هنوز در این موقعیت قرار نگرفته‌ایم اما پایان همه‌گیری کووید-۱۹ قابل رویت است.

کروناویروس عامل بیماری کووید-۱۹ اواخر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد و بنابر پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر" تاکنون بیش از ۶٫۵ میلیون نفر در جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده و بیش از ۶۱۵ میلیون نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند. شیوع این بیماری اقتصاد جهانی و نظام سلامت را تحت تاثیر قرار داده است.

توزیع واکسن کرونا و روش‌های درمانی به کار گرفته شده به جلوگیری از مرگ و میر بیماران و بستری شدن آنان در بیمارستان کمک کرده است و سویه اُمیکرون که اواخر سال گذشته شناسایی شد باعث بروز نوع خفیف بیماری شده است.

طبق گزارش آژانس ملل متحد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در هفته گذشته کمترین میزان از مارس ۲۰۲۰ بوده است با این وجود دبیر کل سازمان جهانی بهداشت مجدد از کشورها خواست تا هوشیاری خود را برای مقابله با این ویروس حفظ کنند و همه‌گیری را به یک مسابقه ماراتن تشبیه کرد.

وی گفت:

اکنون زمان آن است که با جدیت بیشتری بدویم و مطمئن شویم که از خط پایان عبور می‌کنیم و پاداش تمام تلاش خود را می‌گیریم. کشورها باید سیاست‌های خود را با جدیت دنبال و آنها را برای مقابله با کووید-۱۹ و ویروس‌های آینده تقویت کنند. همچنین ضرورت دارد کشورها ۱۰۰ درصد گروه‌های پرخطر خود را در برابر بیماری واکسینه کنند و به غربالگری ویروس ادامه دهند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان