چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 6:54

پلیس از نیروهای بسیج در گشت‌های ارشاد استفاده نمی کند

شماره: 19552
Aa Aa

ده‌ها کارگاه آموزشی با اساتید مجرب برای ماموران گشت امنیت اجتماعی و اخلاقی برگزار و به ماموران در رابطه با برخورد مناسب با مردم آموزش داده می‌شود.

حسین رحیمی، رییس پلیس تهران عنوان کرد؛
پلیس از نیروهای بسیج در گشت‌های ارشاد استفاده نمی کند

حسین رحیمی، رییس پلیس تهران گفت:

ده‌ها کارگاه آموزشی در سطح اساتید مجرب برای ماموران گشت امنیت اجتماعی و اخلاقی برگزار شده و به ماموران خانم و آقا در ارتباط با انجام ماموریت‌شان و قوانین جاری در اجرای درست ماموریت‌شان و همچنین در رابطه با برخورد مناسب با مردم به آن‌ها آموزش داده می‌شود. آموزش مستمر ماموران خانم و آقا در پلیس امنیت اجتماعی اخلاقی جزئی از برنامه‌های همیشگی آن‌ها است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او گفت:
واحدهای عملیاتی گشت امنیت اجتماعی و اخلاقی مسئولیت دارند کسانی که در معابر و اماکن عمومی ظاهر شده و به کسانی که شئونات لازمه را رعایت نمی‌کنند تذکر می‌دهند و این از وظایف قانونی پلیس است.

وی گفت:

۹۰ درصد کسانی که با پلیس امنیت اخلاقی برخورد دارند و شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند به گونه‌ای است که با تذکرات پلیس در محل رعایت کرده و به دستور پلیس گوش می‌دهند. حدود ۹ درصد از این افراد به داخل ون‌های گشت‌های امنیت اخلاقی منتقل شده و در آنجا با تذکراتی که داده می‌شود محل را ترک می‌کنند. تنها یک درصد از این افراد که وضعیت مناسبی ندارند برابر قانون به پلیس امنیت اخلاقی ارجاع داده می‌شوند. در پلیس امنیت اخلاقی به‌جای این که با این افراد برخورد قانونی شده و برای‌شان پرونده‌سازی شود و به مراجع قضایی معرفی شوند در همان سالن پلیس امنیت اخلاقی به صورت منظم و با امکانات لازم توجیه شده و به آن‌ها آموزش داده می‌شود و اگر لباس نامناسبی داشته‌باشند خانواده برای آن‌ها لباس مناسب آورده و با لباس مناسب از آنجا خارج می‌شوند. همه ماموران در این سالن که کلاس‌های توجیهی برگزار می‌شود خانم هستند و هیچ پلیس آقایی در آنجا حضور ندارد.

رحیمی درباره برخی اخبار مبنی بر به‌کارگیری نیروهای بسیج در گشت‌های ارشاد گفت:

تمام این افراد از نیروهای پلیس هستند.

 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان