شنبه، 2 بهمن 1400 - 15:26

۱۰۰ هزار پرستار در ایران بیکارند

شماره: 15958
Aa Aa

 بر اساس استاندارد های حداقلی ایران باید به ازای هر هزار نفر، سه نیروی پرستار مشغول به کار باشند اما در حال حاضر این شاخص در حدود ۱/۶ است.

محمد شریفی مقدم، دبیر کل خانه پرستار ایران؛
۱۰۰ هزار پرستار در ایران بیکارند

محمد شریفی مقدم، دبیر کل خانه پرستار ایران گفت:

پرستاران بیشترین خدمات را به مردم در حوزه سلامت ارائه می دهند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران، او ادامه داد:

در حال حاضر پرستاران در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا بیشترین خدمات را به مراجعه کنندگان مراکز درمانی و بیمارستانی ارائه می دهند. ما نیازمند تعداد نیروی پرستار در بیمارستان های سراسر کشور هستیم تا حداقل استاندارد های بین المللی در زمینه پرستاران را در کشور داشته باشیم. بر اساس استاندارد های حداقلی کشور باید به ازای هر هزار نفر، سه نیروی پرستار در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشغول به کار باشند که در حال حاضر این شاخص در حدود ۱/۶ است. نیروی پرستار جذب شده باید از کیفیت های لازم مانند تخصص، کارآمدی و انگیزه برخوردار باشد تا توانایی لازم برای ارائه خدمت به بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی را داشته باشد.

او افزود:

جمعیت پرستار کشور باید بیش از دو برابر وضعیت موجود باشد تا به کف استاندارد های بین المللی برسیم. ما ۱۰۰ هزار نیروی پرستار بیکار در کشور داریم و این در حالی است که کمبود پرستار در بیمارستان های کشور بسیار محسوس است اما متأسفانه هیچ اقدامی برای جذب نیروی پرستار انجام نشده است. ظرفیت های دانشکده های پرستاری سه برابر یعنی ۳۰۰ درصد زیاد شده است و سالیانه ۱۲ هزار پرستار از دانشکده های سراسر کشور فارغ‌التحصیل می شوند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان