پنجشنبه، 30 دى 1400 - 5:08

۱۲ هزار آمر سلامت در مناطق پررفت و آمد ایران مستقر می شوند

شماره: 11629
Aa Aa

آمران سلامت در۳۴۰۰ پایگاه در کل ایران و با حضور ۱۲ هزار نفر مباحث مربوط به فاصله اجتماعی و رعایت نکات ایمنی را به افراد متذکر می‌شوند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران خبر داد؛
۱۲ هزار آمر سلامت در مناطق پررفت و آمد ایران مستقر می شوند

محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران گفت:

مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که با مسئولان ستاد کرونا داشتند، اعلام کردند که جوانان مانند دوره اول شیوع بیماری، وارد کار شوند. ما این موضوع را مورد ارزیابی قرار دادیم که در چه حوزه‌هایی می‌توانیم اقدام کنیم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی افزود:

ما در دوره‌های اول در بحث‌های مربوط به حوزه معیشت، توزیع ماسک و... از طریق جمعیت داوطلبان هلال احمر حضور پیدا کردیم. در روزهای محرم نیز برای غربالگری و تب‌سنجی در هیات‌های مذهبی حضور پیدا کردیم. موضوعی که در حال حاضر اهمیت دارد، این است که اعلام شده که اگر سطحی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در جامعه وجود داشته باشد، شیوع اپیدمی کاهش می‌یابد.

نصیری با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در مواقع بحران همواره به میدان می‌آید گفت:

بر این اساس در ستاد کرونای جمعیت هلال احمر، قرار بر این شد تا جوانان و داوطلبان هلال احمر در مناطق پر ازدحام و پر رفت‌وآمد شهرها و کلان‌شهرها حضور یابند و درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی نکاتی را به افراد متذکر می‌شوند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت:

بالغ بر ۳۴۰۰ پایگاه در کل کشور و با حضور تقریبا ۱۲ هزار نفر از جمعیت داوطلبان اقدام کردند که مباحث مربوط به فاصله اجتماعی و رعایت نکات ایمنی را به افراد متذکر می‌شوند. البته در کنار این موضوع اگر افرادی باشند که ماسک به همراه نداشته و یا امکان تامین هزینه ماسک را نداشته باشند، ماسک هم از سوی داوطلبان هلال احمر به آنها هدیه می‌شود تا بتوانند پروتکل‌ها را رعایت کنند. برای این طرح دوره اول آن را ۱۰ روزه دیده‌ایم و امیدواریم در این ۱۰ روز بتوانیم تاثیر مثبتی داشته باشیم که از روز دوشنبه آغاز شده است اما به طور کلی تا زمانیکه بحران باشد، جمعیت هلال احمر نیز حضور دارد البته ما ماسک را به صورت همگانی توزیع نمی‌کنیم بلکه اگر فردی ماسک نداشته باشد، به صورت رایگان به او ماسک هدیه می‌دهیم.

وی اظهار کرد: در عین حال تاکید دیگر مقام معظم رهبری درباره بحث معیشت بود. بر هیمن اساس توزیع ۸۰ هزار بسته غذایی طی دو هفته آینده که رقم آن معادل ۲۴ میلیارد تومان بوده است، تامین و تقسیم کردیم تا در شهرها در بین متاثرین از ویروس کرونا تقسیم شود. متاثرین هم افرادی هستند که به واسطه کرونا کارشان تعطیل شده و اکنون دچار مضیقه هستند که جامعه هدف ما هستند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان