دوشنبه، 6 تير 1401 - 0:09

۲ مامور یگان ویژه در تهران هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند

شماره: 17957
Aa Aa

در پی تجمع تعدادی از افراد مقابل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایران شخصی با سلاح کمری اقدام به تیراندازی به سمت مامورین و شهروندان کرده است

روبروی بانک تجارت واقع در خیابان طالقانی تهران؛
۲ مامور یگان ویژه در تهران هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند

سه نفر از ماموران ناجا در خیابان طالقانی تهران مورد حمله ۲ فرد مسلح قرار گرفتند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، سه نفر که گفته می شود از ماموران ناجا بوده اند در خیابان طالقانی تهران مورد حمله ۲ فرد مسلح قرار گرفتند.

این حمله «روبروی بانک تجارت واقع در خیابان طالقانی تهران» انجام شده است.

عوامل مسلح توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

خبرگزاری برنا نوشته که این حمله مسلحانه نزدیک ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته است.

در این تیراندازی ۲ مامور یگان ویژه ناجا و یک فرد عبوری زخمی شدند.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی درباره حادثه خیابان طالقانی و مجروح شدن دو مامور ناجا ارائه کرده است:

در پی تجمع تعدادی از افراد مقابل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایران شخصی با سلاح کمری اقدام به تیراندازی به سمت مامورین و شهروندان کرده است که در این حادثه دو نفر از مامورین پلیس پایتخت بر اثر اصابت گلوله از ناحیه پا و صورت مجروح و جهت مداوا به بیمارستان انتقال داده شدند.

متهم دستگیر و بازجویی از او در حال انجام است.

در حال حاضر امنیت در خیابان طالقانی و مناطق اطراف برقرار و مورد خاصی وجود ندارد.

در این حادثه تاکنون گزارشی مبنی بر شهادت مامورین و یا شهروندان گزارش نشده است.

  •  

رحیمی، رئیس پلیس پایتخت بیان داشت:

روز گذشته و در پی حادثه تیراندازی در یکی از روستاهای شهرستان شهریار که چهار کشته و ۲ زخمی برجای گذاشت موضوع به سرعت در دستور کار پلیس قرار داده شد. تحقیقات اولیه نشان دهنده این موضوع بود که ضارب در پی اختلافات ملکی که سالها پیش بر سر آن اختلاف و دعوا داشته اند اقدام به این عمل مجرمانه کرده و از محل متواری می‌شود. با توجه به حساسیت موضوع دستگیری ضارب به قید فوریت در دستور کار پلیس قرار داده شد و مشخصات به واحدهای گشتی و عملیاتی اعلام تا در صورت مشاهده فرد مذکور نسبت به دستگیری او اقدام لازم را به عمل آورند. این فرد صبح امروز در حوالی خیابان فلسطین مشاهده و توسط مامورین حاضر در صحنه شناسایی شد که قاتل به محض مشاهده مأموران با سلاح کمری به سمت ماموران و شهروندان شلیک که در این حادثه دو نفر از ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند. این فرد شرور و جانی که به سمت ماموران و شهروندان شلیک می نمود دستگیر و از او یک قبضه سلاح کمری کشف شد. در حال حاضر بازجویی اولیه از متهم در پلیس آگاهی در حال پیگیری و انجام می باشد.

او گفت:

متهم ۲۴ ساله است و تیرهایی که در این حادثه شلیک شده با تیرهایی که روز گذشته در شهریار شلیک شده مطابقت دارد همچنین باید توجه ویژه‌ای برای برخورد با استفاده کنندگان سلاح صورت گیرد.

وی با بیان اینکه انگیزه این فرد از درگیری با نگهبانان به دلیل اختلاف مالی بوده افزود:

موضوع امنیتی مطرح نیست و صرفا اختلافات مالی بوده است. ماموران ما تلاش کردند که این فرد را زنده دستگیر کنند که این امر اتفاق افتاد و تاکید می شود امروز هیچ تجمعی در محل حادثه نبوده است‌.
  •  

علی صالحی، دادستان تهران نیز گفت:

ضارب حادثه تیراندازی در خیابان طالقانی دستگیر شد و تحقیقات در خصوص این حادثه در حال انجام است. صبح امروز پس از اطلاع از حادثه تیراندازی در خیابان طالقانی تهران بلافاصله به همراه معاون و بازپرس ویژه قتل در صحنه حاضر شدیم. در این حادثه فردی با سلاح گرم به ماموران انتظامی مستقر در مقابل ساختمان بنیاد شهید اقدام به تیراندازی کرده بود که بر اثر این حادثه ۴ نفر از ماموران نیروی انتظامی مجروح شدند.

او با بیان اینکه در حال حاضر ضارب دستگیر شده عنوان کرد:

این فرد مجرم روز گذشته نیز ۴ تن از شهروندان شهرستان شهریار را با سلاح گرم به قتل رسانده و متواری بود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان