شنبه، 24 مهر 1400 - 17:29

آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم

شماره: 14870
Aa Aa

لوییس بونو از ایران خواسته بدون تاخیر به مذاکرات بازگردد و از هر گونه تنش بیشتر که تنها موجب سخت‌تر کردن کار خواهد شد خودداری کند.

معاون نماینده آمریکا در سازمانهای بین المللی در وین؛
آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم

لوییس بونو، معاون نماینده آمریکا در سازمانهای بین المللی در وین در بیانیه ای در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی با استناد به گزارش اخیر مدیرکل آژانس درباره تحولات اخیر برنامه هسته ای ایران خواستار بازگشت ایران به مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و خودداری آن از توسعه بیشتر اقدامات هسته ای خود شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از پایگاه هیئت دائمی آمریکا در وین، او در بیانیه ای گفت:

آمریکا هماهنگی نزدیکی با متحدان و شرکایش دارد و در جهت رسیدن به بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام که دستاوردی مهم در دیپلماسی چندجانبه و ابزاری مهم در پرداختن به نگرانی های طولانی مدت جامعه جهانی درباره برنامه هسته ای ایران است دیپلماسی در پیش گرفته است.  ما این اهداف را با حسن نیت دنبال می کنیم و به وضوح گفته ایم در صورت از سرگیری پایبندی ایران به تمامی تعهداتش در توافق آماده ی لغو تحریم های ناسازگار با برجام هستیم اما تمامی طرف ها باید واقع بین باشند. فرصت بازگشت با پایبندی کامل دوجانبه به برجام تا همیشه وجود نخواهد داشت. طبق مستندات گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران به توسعه های چشم گیر و فراتر از حدود برجام در برنامه هسته ای اش ادامه می دهد. تنش های هسته ای مداوم که فراتر از محدودیت های توافق است ما را از بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام دورتر می کند، نه نزدیک تر. چنین تنش هایی همچنین ما را به جایی می رسانند که بازگشت دوجانبه به پایبندی نخواهد توانست منافع عدم اشاعه ای برجام را که در ابتدا از آن حاصل شده بودند، دوباره ایجاد کند. ما از ایران می خواهیم بدون تاخیر به مذاکرات بازگردد و از هر گونه تنش بیشتر که تنها موجب سخت‌تر کردن کارمان خواهد شد خودداری کند. ایران باید با فوریت به سمت توافق پیش برود نه این که از آن دور شود. 
 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان