جمعه، 8 مهر 1401 - 19:55

آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطح هستیم

شماره: 19344
Aa Aa

نیروهای مسلح در حوزه تحقیقات دفاعی فاصله با کشورهای صنعتی را پایان بخشیده است| در جغرافیای سیاسی جهان نام هیچ قدرت ضعیفی ثبت نمی شود.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران؛
آماده پاسخ به تهدیدات در هر سطح هستیم

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در بازدید از نمایشگاه پدافند هوایی و الکترونیک وزارت دفاع اظهار داشت:

آنچه امروز حائز اهمیت است تغییر مسیر خطیِ روند قدرت به روند غیر خطی شتاب دار است و این به معنای جهش در پیشرفت فناوری های دفاعی است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، وی گفت:
پیشرفت های رخ داده در عرصه دفاعی شکوهمند، اقتدارآمیز، بازدارنده و منطبق بر دو واقعیت پیشرفت های فناوری در سطح جهانی و نا توانمند سازی اقدامات دشمن در حوزه پدافندی است. ضروری بود در برابر توانمندی ها و سرعت تکنولوژی جهانی بتوانیم تجهیزات و سامانه های پدافندی خود را تقویت و فاصله تاریخی خود را با کشورهای پیشرفته کم کنیم. بحمد الله این اتفاق امروز رخ داده است و نیروهای مسلح در زمینه های مختلف دفاعی از جمله حوزه الکترونیک به عنوان فناوری پیشرفته و سطح بالا به موفقیت های تصمیم ساز دست یافته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نیروهای مسلح در حوزه تحقیقات دفاعی نیز فاصله با کشورهای صنعتی را پایان بخشیده است گفت:

این اتفاق در علوم و فناوری ها در یک نظام و منظومه هماهنگ روی داده است و در واقع دستاورد های دفاعی پیشرفته که امروز می بینیم محصول پیشرفت در چند دانش و ترکیب هماهنگ این دانش ها با یکدیگر است. ترکیب و استفاده صحیح از فناوری ها نتیجه ی مدیریت، مهندسی و حتی معماری شکل ظاهری سامانه ها است.

وی با بیان اینکه در حوزه بردهای مخلتف پدافند از تنوع محصولات مختلف برخوردار هستیم گفت:

به برکت هوشمندی در این حوزه بحمدالله کمبود و خلایی نداریم و آماده ی پاسخ به تهدیدات در هر سطح هستیم.

سلامی با بیان اینکه به رغم همه ی محدودیت ها، تحریم ها، بدعهدی ها و کارشکنی های بیگانگان امروز با تکیه بر جوانان نخبه همین مرز و بوم به توانمندی های مناسبی و افتخار آمیزی دست یافته ایم گفت:

این شکوه و عظمت هم در سازمان جهاد و خود کفایی نیروهای ارتش و سپاه و هم در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محقق شده است.

وی علوم و فناوری های بومی را «خودمولد» و منتج به رشد و پیشرفت و توسعه روزافزون توصیف کرد:

تنها قدرتی مؤثر و بازدارنده است که مبنا و منشأ بومی و ملی داشته باشد.

سلامی با بیان اینکه مشاهده دستاوردهای نمایشگاه وزارت دفاع قابل تحسین و نمایانگر توانایی های بالای جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی است گفت:

امروز سیستم دفاعی و نظامی کشور صرفا یک توانمندی معکوس سازی، تقلید سازی و شبیه سازی مدل های خارجی صرف نیست و مشاهده ی آرایه های متنوع نظامی و دفاعی، بیانگر اشباع نیروهای مسلح از روی آوری به بیگانگان است.

او با اشاره به تلاش نخبگان و دانشمندان نظامی و دفاعی در خصوص دستیبابی به فناوری های بومی گفت:

امروز روش روی آوری ها برعکس شده و برخی قدرت های رده نخست دنیا تمایل به خرید تجهیزات نظامی و دفاعی از جمهوری اسلامی دارند که البته این موضوع محقق شده و هم اکنون در حال استفاده و آموزش هستند.

سلامی با بیان اینکه پیشرفت های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم های نامشروع و ظالمانه حاصل شده است گفت:

این دستاوردها در دل جوانان این مرز و بوم تولید امید و انگیزه می کند و اگر امروز می بینیم که ایران اسلامی کانون توجه جهانیان است به دلیل قدرت این سرزمین است و این واقعیتی انکار ناپذیر است که در جغرافیای سیاسی جهان نام هیچ قدرت ضعیفی ثبت نمی شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان