دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:33

انفجارهای پیاپی در مزارشریف و کابل چندین کشته و زخمی برجای گذاشت

شماره: 17922
Aa Aa

این انفجارها در منطقه شیعه نشین کارته آریانا مزار شریف و مسجد حضرت ذکریا کابل رخ داده و یک خودروی مسافربری ون هدف قرار گرفته است.

در ناحیه پنجم شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ؛
انفجارهای پیاپی در مزارشریف و کابل چندین کشته و زخمی برجای گذاشت

انفجارهای پیاپی در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ دستکم ۱۰ کشته برجای گذاشت.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، برخی منابع به رسانه‌ها گفته‌اند که بر اثر دو انفجار در ناحیه پنجم شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ دستکم 10 نفر کشته شده‌اند.

برخی گزارش ها حاکی است که این انفجارها در منطقه «کارته آریانا» که بیشتر جمعیت شیعه نشین دارد به وقوع پیوسته و در یکی از این انفجارها خودروی مسافربری ون هدف قرار گرفته است.

پلیس مزارشریف جزئیات بیشتری از انفجارها را ارائه نکرده است.

هنوز گروهی نیز این رویداد را به عهده نگرفته است.

برخی منابع از کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۵ تن در بیماستان‌ ابوعلی سینای بلخی خبر دادند. گفته می شود انتقال زخمیان به این بیمارستان همچنان ادامه دارد.

همزمان انفجاری نیز در مسجد «حضرت ذکریا» در چهارراهی ترافیک شهر کابل رخ داده است.

گفته می‌شود که این انفجار ناشی از بمب کارگذاری‌ شده بوده و در نتیجه آن دست کم ۱۰ نفر کشته و یا زخمی شده‌اند.

  •  

گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به شهر مزارشریف در شمال افغانستان را که دستکم ۲۶ کشته و ۳۷ زخمی برجای گذاشت بر عهده گرفت.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی پلیس طالبان در بلخ گزارش داد که در انفجارهای مزار شریف دست‌کم ۹ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شده‌اند.

آصف وزیری، سخنگوی پلیس ولایت بلخ به خبرگزاری فرانسه گفت:

بمب‌ها در سه مینی‌بوس در نقاط مختلف شهر کار گذاشته شده بود.

یکی از شاهدان عینی هم به بی‌بی‌سی گفت یکی از انفجارها در یک مینی‌بوس حامل شهروندان هزاره و شیعه در نزدیک منطقه علی‌چوپان رخ داده است.

در انفجاری هم که در منطقه چهار راه ترافیک در کابل رخ داده دو نفر زخمی شده‌اند اما بیمارستان ایتالیایی موسوم به ایمرجینسی (اورژانس) در کابل گفته است که پنج جسد ناشی از این انفجار و بیش از ده زخمی به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان