دوشنبه، 17 مرداد 1401 - 4:47

اژه ای از ظریف خواست اسناد خود را در خصوص پولشویی در ایران ارائه کند

شماره: 6080
Aa Aa

طبق گفته محسنی اژه ای پرونده برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری در حال انجام است اما زمان بر است و نیازمند تحقیقات بیشتری است| پرونده دریافت زمین محمدجواد لاریجانی بدون وقوع جرم مختومه شده است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعلام کرد؛
اژه ای از ظریف خواست اسناد خود را در خصوص پولشویی در ایران ارائه کند

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حجت الاسلام اژه ای، سخنگوی دستگاه قضا اظهار داشت: در این جلسه وکلای ملت تشکر و قدردانی از ورود و برخورد قوه قضاییه به مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی و دانه درشت ها کردند.
به گزارش اسپاداناخبر، وی با اشاره به اینکه وکلای ملت در این جلسه بر ضرورت برخورد با دانه درشت هاکه عامل اصلی بی نظمی های اقتصادی هستند، تاکید کردند، گفت: همچنین ضرورت مقابله قاطعانه با زمین خواری و چپاول اموال ملت و همچنین ضرورت طرح نظر و دیدگاه های قوه قضاییه درباره لوایح و طرح هایی که جنبه قضایی دارند در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه لزوم مقابله با مفاسد در قوه قضاییه هم از دیگر مطالبات نمایندگان مجلس بود، تصریح کرد: اگرچه قاطبه قضات و کارکنان قوه قضاییه افرادی متدین و متعهد هستند، ضرورت اعلام نتیجه پرونده برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری، سیف و برخی دیگر از افرادی که هنوز نتیجه پرونده شان مشخص نشده است، مورد تاکید قرار گرفت.
نقوی حسینی بیان کرد: همچنین در این جلسه بر ضرورت اهتمام بیشتر قوه قضاییه در پاسخگویی به مکاتبات نمایندگان مجلس، ضرورت پاسخگویی قوه قضاییه به شبهاتی که رسانه های معاند و ضدانقلاب در رسانه ها مطرح می کنند و لزوم برخورد قاطع با اخلال گران اقتصادی که ارز کشور را از بین بردند در این جلسه از سوی نمایندگان مورد تاکید قرار گرفت.
وی با اشاره به اظهارات اژه ای در این جلسه گفت: ما همچنان با نظامی در تراز حکومت اسلامی فاصله داریم و باید اقدامات زیادی برای رسیدن به آن درجه انجام دهیم اما انصافا زحمات زیادی در این راستا کشیده شده و طی ۴ سال گذشته اقدامات درخوری انجام شده است.
نقوی حسینی ادامه داد: حجت الاسلام اژه ای معتقد بود که اساس قوه قضاییه، قانون است که نمایندگان آن را تصویب می کنند و بر این اساس همه ما باید دست به دست هم دهیم تا با اصلاح قوانین، مسیر قضاوت را تسهیل کنیم.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان کرد: سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد اینجانب فقط واقعیت ها را بیان می کنم چرا که بسیاری از اخبار صحت ندارد که در این باره می توان درباره مدیرعامل کشت و صنعت هفت تپه مثال آورد که وی فراری بوده و اصلا در زندان نیست که به وی فرصت داده شود تا مشکلات را حل کند.
وی با اشاره به اینکه اژه ای معتقد بود که قوانین ما باید در جهت احقاق حق و عدالت اجتماعی باشد، اظهار داشت: زمانی که در فاصله کوتاهی ۱۸ میلیارد دلار اختصاص داده شده ثبت سفارش و توزیع می شود این در حالی است که فشار شدید اقتصادی در کشور وجود دارد و در این شرایط این توزیع بدون حساب و کتاب انجام شده است و در این شرایط قوه قضاییه نمی تواند اقدامی کند.
نقوی حسینی با اشاره به بخش دیگری از سخنان اژه ای بیان کرد: متاسفانه خیلی از افراد از این گونه اقدامات حمایت می کنند و می گویند اصلا این موارد جرم نیست که قوه قضاییه وارد شود اما قوه قضاییه در مبارزه با فساد اعم از دانش درشت ها، دست اندرکاران و دیگر مسئولان در این زمینه اهتمام ویژه ای دارد و با هیچ احدی تعارف ندارد.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: اژه ای بیان کرد که عده ای تحت عنوان ضرورت حفظ امنیت اقتصادی، ایجاد محیط امن برای سرمایه گذاران و … نسبت به برخوردهای قوه قضاییه اعتراض می کنند.
وی ادامه داد: طبق گفته اژه ای پرونده برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری در حال انجام است اما زمان بر است و نیازمند تحقیقات بیشتری است.
نقوی حسینی ادامه داد: طبق گفته سخنگوی دستگاه قضا پرونده دریافت زمین محمدجواد لاریجانی یک بار در زمان آیت الله شاهرودی و یک بار هم در زمان آیت الله آملی بررسی شده و در هر دو بار بدون وقوع جرم مختومه شده است.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به توضیحات اژه ای در مورد اعدام دو مفسد اقتصادی به دلیل خرید و فروش ارز و اخلال اقتصادی اظهار داشت: این دو مفسد با اقدامات خود نظام اقتصادی کشور را دچار مشکلات عدیده کرده و مبادرت به قاچاق ارز و سکه کرده بودند که این موارد به صورت دقیق در حکم آنها آمده است.
وی بیان کرد: اژه ای نیز معتقد بود اینکه یک مقام دولتی اعم از رئیس جمهور و یا هر فردی دیگری تصمیم به واگذاری ارز و سکه در آن شرایط کرده است، باید بررسی شود آیا این تصمیم درست بوده یا خیر و از سوی دیگر باید مشخص شود چه کسی باید این مساله را برای قوه قضاییه اعلام کند تا دستگاه قضا ببیند جرمی رخ داده است یا خیر.
نقوی حسینی با اشاره به دیگر سخنان اژه ای بیان کرد: سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد که ما به اقداماتی می توانیم ورود کنیم که در آن تخلفی رخ داده باشد اما در زمینه سیاست گذاری ورود نکرده ایم و همچنین قوه قضاییه عوامل اصلی و موثر در تخلفات بانک مرکزی اعم از معاون، مدیرکل حراست و دیگر افرادی که در این زمینه دخالت داشته اند را دستگیر کرده است که حداقل ۹ نفر بازداشت و ۵ نفر تحت تعقیب هستند.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان با اشاره به سخنان اژه ای در مورد اظهارات اخیر ظریف گفت: این جملات از نظر شخصی بنده غلط بوده و نباید از سوی یک مقام رسمی مطرح می شد و وزیر امور خارجه باید در این باره توضیح دهد و اسناد خود را ارائه کند و بنده در این زمینه نامه نوشته ام که اگر این جملات از سوی آقای ظریف است توضیحات و اسناد وی اخذ شود.

منبع/ مهر

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان