ایران در کشورهای سوریه، یمن و لیبی دخالت می کند | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 20 خرداد 1402 - 0:04

ایران در کشورهای سوریه، یمن و لیبی دخالت می کند

شماره: 6879
Aa Aa

«احمد ابوالغیظ» گفته: اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا نگرانی مشترکی در زمینه مداخله ایران و ترکیه در بحران لیبی، سوریه و یمن دارند.

دبیرکل اتحادیه عرب در حاشیه نشست شرم الشیخ؛
ایران در کشورهای سوریه، یمن و لیبی دخالت می کند

دبیرکل اتحادیه عرب در حاشیه نشست شرم الشیخ، ایران و ترکیه را به دخالت در کشورهای سوریه، یمن و لیبی متهم کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اسپوتنیک، «احمد ابوالغیظ» گفت: اتحادیه عرب به همراه اتحادیه اروپا نگرانی مشترکی در زمینه بحران در لیبی، سوریه و یمن و مداخله خارجی در این کشورها از سوی ایران و ترکیه دارند.

وی تاکید کرد که برای حل وفصل بحران در این سه کشور هیچ راه حل نظامی وجود ندارد. دبیرکل اتحادیه عرب همچنین خواستار حفظ یکپارچگی ارضی سوریه، یمن و لیبی شد.

اظهارات احمد ابولغیظ در حالی مطرح می‌شود که دو عضو اتحادیه عرب یعنی عربستان سعودی و امارات عربی عامل اصلی بروزبحران در یمن محسوب می‌شوند و حملات نظامی این کشورها در قالب ائتلاف سعودی علیه یمن منجر به کشتار هزاران غیرنظامی در این کشور شده است. همچنین کمکهای تسلیحاتی و مالی این کشورها به معارضان سوری از عوامل تشدید بحران در سوریه طی سالهای گذشته بوده است.

نخستین اجلاس عربی- اروپایی با شعار «سرمایه‌گذاری در ثبات» به بررسی چگونگی تحقق ثبات در منطقه، خطرات تروریسم، روند سازش در غرب آسیا، مهاجرت غیرقانونی و سرازیر شدن آوارگان به داخل اروپا خواهد پرداخت.

مقامات حدود 50 کشور عربی و اروپایی در این نشست حاضر هستند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان