شنبه، 2 بهمن 1400 - 16:09

این مجلس عصاره فضائل ملت نیست

شماره: 15943
Aa Aa

طرف در مجلس هست اما حال ندارد که حتی یک انگشت روی دکمه بگذارد. بودشان با نبودشان فرقی نمی کند و گویی مثل اینکه یک چوب آنجا گذاشته اند. 

کوشکی، تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال سیاسی اصولگرا؛
این مجلس عصاره فضائل ملت نیست

محمدصادق کوشکی، تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال سیاسی اصولگرا گفت:

مجلس شورای اسلامی در مسیری پا گذاشته است که فرسنگ ها با شعارهایی انتخاباتی طیف اکثریت فاصله دارد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از نامه نیوز، او ادامه داد:

طرح ها و مصوباتی با حرف و حدیث های فراوان در دستور کار قرار می گیرند که به جای حل کردن مشکلات مردم فضای استرسی حاکم بر جامعه را بیشتر می کند. این مجلس به وظایف نظارتی‌اش عمل نمی‌کند و کار نظارتی اش را درباره دولت آقای روحانی و دولت آقای رئیسی رها کرده است.

وی افزود:

در حوزه قانون‌گذاری نیز با وجودی که کشور نیاز به نوسازی و به‌روزرسانی قوانین دارد اما پیگیری این روند در مجلس خیلی مشهود نیست. علاوه بر این نمایندگانی وجود دارند که بیش 40 تا 50 درصد عدم مشارکت در رأی دهی برای آنها ثبت شده است یعنی طرف در مجلس هست اما حال ندارد که حتی یک انگشت روی دکمه بگذارد و به موضوع در حال بررسی رأی بدهد. در واقع بودشان با نبودشان فرقی نمی کند و گویی مثل اینکه یک چوب آنجا گذاشته اند. مجلس یازدهم در حوزه هایی مثل شفافیت عملکرد، درآمد، اموال و آراء نمایندگان شعار داد اما هیچ حرکتی انجام نشد. در عرصه هایی که ما خلا قانونی داریم و از این بابت کشور دارد آسیب می بیند مجلس هنوز ورود نکرده است. علت آن است که مجلس باید عصاره فضائل ملت باشد در صورتی که سازوکارهای انتخاباتی به شکلی است که اتفاقا عصاره فضائل ملت فرصتی برای ورود به مجلس ندارد.

کوشکی این مجلس عصاره فضائل ملت نیست افزود:

شاید برخی نمایندگان شایسته باشند اما عموم نمایندگان شایستگی حضور در این جایگاه را ندارند و بیشتر به خاطر آنکه مطیع جریان های سیاسی بودند یا بچه های خوبی در جریان سیاسی بودند به عنوان بچه خوب در فهرست انتخاباتی جریان سیاسی قرار گرفتند و متأسفانه بیشتر آنها درک درستی از قانون اساسی ندارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان