شنبه، 2 بهمن 1400 - 15:53

جورج فلوید، سیاهپوست ۴۶ ساله آمریکایی به قتل رسیده است

شماره: 10132
Aa Aa

پزشکان در جریان کالبدشکافی به این نتیجه رسید‌ه‌اند که فلوید هیچ شرایط ویژه پزشکی نداشته و فشار زانو‌های مأموران پلیس باعث مرگ او شده است.

نتایج کالبدشکافی و تحقیقات پزشکی قانونی اعلام شد؛
جورج فلوید، سیاهپوست ۴۶ ساله آمریکایی به قتل رسیده است

در حالی که نارآرامی‌ها در اعتراض به مرگ جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله در مینیاپولیس آمریکا ادامه دارد نتایج کالبدشکافی مستقل و همچنین تحقیقات پزشکی قانونی اعلام شده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خبرگزاری رویترز، کالبدشکافی مستقلی که در ارتباط با مرگ جورج فلوید به درخواست خانواده او انجام شده تأیید می‌کند که او در جریان عملیات پلیس "دچار خفگی" شده است.

دکتر آلسیا ویلسون از دانشگاه میشیگان، یکی از دو پزشکی که این کالبدشکافی را انجام داده در این رابطه گفته است: «مدارک ثابت می‌کند که خفگی فیزیکی دلیل مرگ خشونت‌آمیز جورج فلوید بوده است".

پزشکان در جریان کالبدشکافی همچنین به این نتیجه رسید‌ه‌اند که فلوید "هیچ شرایط ویژه پزشکی که در مرگ او مؤثر بوده باشد، نداشته و فشار زانو‌های مأموران پلیس بوده که باعث مرگ او شده است".

نتایج این کالبدشکافی با کالبدشکافی رسمی پلیس تفاوت دارد. در کالبدشکافی رسمی گفته شده بود که فلوید بر اثر فشار، بیماری‌های پیشین و احتمال مسمومیت الکل جان سپرده و شواهدی از مرگ به علت خفگی دیده نشده است.

بنا بر اظهارات وکیل خانواده فلوید، این خفگی نه تنها بر اثر فشار زانوی درک شاوین، مأمور پیشین پلیس و متهم قتل فلوید بر گردن روی داده بلکه نتیجه فشار زانوهای دو مأمور دیگر بر پشت و کمر فلوید نیز بوده که سبب شده خون به مغز قربانی نرسد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان