چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 9:57

دخایر اورانیوم غنی شده ایران ۵۳۴ کیلوگرم افزایش یافته است

شماره: 11105
Aa Aa

آژانس با بیان این که این میزان بیش از ۱۰ برابر حد اعلام شده در برجام است گفته از یکی از تاسیسات ایران نمونه برداری محیطی به عمل آورده است.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی آمد؛
دخایر اورانیوم غنی شده ایران ۵۳۴ کیلوگرم افزایش یافته است

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خویش درباره برنامه هسته ای ایران اعلام کرد که ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود ایجاد کرده است. 
بر اساس یکی از دو گزارش آژانس که به رویت رویترز رسیده آژانس یکی از این تاسیسات را بازرسی کرده و نمونه برداری محیطی به عمل آورده است. نمونه های ذکر شده در این گزارش اشاره به هدف ردیابی مواد هسته ای دارند که احتمال داشت در این محل ها وجود داشته باشد. 
طبق این گزارش، بازرسان آژانس در تاریخ توافق شده دیگری با ایران که در سپتامبر ۲۰۲۰ خواهد بود برای نمونه برداری از محیط به یکی دیگر از این دو محل خواهند رفت.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، در این گزارش آمده است که ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران به تازگی ۵۳۴ کیلوگرم افزایش داشته و الان کل ذخایز ۲۱۰۵۴ کیلو هست که تقریبا به همان میزان سه ماه گذشته بوده است. 
این میزان بیش از ۱۰ برابر حد اعلام شده در توافق هسته ای ایران است. 
اگرچه این میزان از ذخایر از چندین تن اورانیوم با غنای پایینی که ایران پیش از توافق هسته ای جمع آوری کرده بود بسیار پایین تر است. 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان