دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کرد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 6:12

دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کرد

شماره: 12469
Aa Aa

او در آخرین سخنان خویش قبل از عزیمت به فلوریدا گفته شما آمارهای خارق‌العاده ما را کم کم خواهید دید. ما را به یاد داشته باشید وقتی این موفقیت‌ها را خواهید دید.

با پایان دوره ریاست چهار ساله ریاست جمهوری؛
دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کرد

دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا با پایان دوره ریاست خویش کاخ سفید را ترک کرد.

هلیکوپتر ویژه رئیس جمهوری آمریکا در محوطه کاخ سفید فرود آمد و ترامپ به همراه همسرش سوار بر آن شد تا راهی فرودگاه شود و به فلوریدا برود.

به گزارش اسپادانا خبر، فرودگاهی که قرار است هواپیمای ویژه ریاست جمهوری از آن به فلوریدا برود در پایگاه هوایی سنت اندروز قرار دارد. در این فرودگاه با شلیک توپ از ترامپ استقبال شد.

هم زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا راهی کلیسا شد تا در مراسم نیایش شرکت کند.

ترامپ ضمن تشکر از مردم و همه دوستان، خانواده و همکارانش طی چهار سال گذشته اعلام کرد که دستاوردهای زیادی داشته است.

وی گفت:

کاری که ما کردیم شگفت انگیز بود. ما ارتش آمریکا را بزرگ کردیم. ما یک دولت معمولی نبودیم. ما یک شاخه جدید در ارتش به وجود آوردیم. ما از کهنه سربازان حمایت کردیم. معافیت‌های مالیاتی زیادی ایجاد کردیم. سیستم مالیاتی را اصلاح کردیم. شغل‌های زیادی ایجاد کردیم. اگر کرونا نبود آمار ما در ایجاد شغل غیر قابل باور بود. شما آمارهای خارق‌العاده ما را کم کم خواهید دید. ما را به یاد داشته باشید وقتی این موفقیت‌ها را خواهید دید. در برابر بحران کرونا ما توانستیم کاری بکنیم که معجزه بود؛ ساخت واکسن کرونا در 9 ماه. ما دو واکسن ساختیم و یکی دیگر هم در راه است. ما خیلی زحمت کشیدیم و نتایج آن را به مرور خواهید دید. از تمام موانع رد شدیم. 75 میلیون رای به دست آوردیم که رکوردی در میان همه رییسان جمهور آمریکاست. افتخار می‌کنم به انتخاب 300 قاضی که رکوردی برای خودش اس

او ادامه داد:

مایه افتخار بود که رییس جمهوری شما باشم. من همیشه برای شما خواهم جنگید. امیدوارم که دولت جدید به موفقیت دست یابد زیرا پایه‌های موفقیت برای آن فراهم شده است. ما به نحوی از انحا باز خواهیم گشت و بار دیگر از معاونم و کنگره تشکر می‌کنم. شما را به زودی خواهیم دید. متشکرم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان