چهارشنبه، 6 مرداد 1400 - 19:25

رئیسی: در دستگاه قضایی ایران تنها یک درصد تخلف وجود دارد

شماره: 10212
Aa Aa

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر حفظ منافع طبیعی گفته اولویت ما پیشگیری از تعرض به منابع طبیعی است؛ نباید اجازه سودجویی به زمین‌خواران داد.

ناهنجاری فرهنگی در ایران اسلامی نباید وجود داشته باشد؛
رئیسی: در دستگاه قضایی ایران تنها یک درصد تخلف وجود دارد

سید ابراهیم رئیسی در دیدار با روسای واحدهای قضایی و مدیران سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان فارس گفت:

امروز برای همه ما افتخار بزرگ خدمت این است که خدمت‌گذار و نوکر خالصانه مردم باشیم و از کار و مشکلات آن‌ها گره‌گشایی کنیم. افتخار این است که احساس کنیم روزانه گره‌ای از مردم با تلاش همکاران قضایی، کارکنان دادگستری و سازمان‌های وابسته انجام شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، رئیسی خاطر نشان کرد:

یکی از نکات مهم امروز این است که تمرکز بر مولفه‌های مردم‌داری، توجه به خواست آن‌ها و رفع مشکلات زندگی آن‌ها را از افتخارات خود بدانیم.

او بر لزوم ارتقای سلامت در مجموعه قضایی کشور تأکید و خاطر نشان کرد: بنا بر آمار همکاران ما در دستگاه قضا یک درصد تخلف داریم که این یک درصد هم زیاد است. باید نسبت به رفع آن‌ها تلاش شود.

رئیس قوه قضاییه همچنین از تلاش شبانه‌روزی قضات تقدیر و عنوان کرد: اگر امروز پرونده یا پرونده‌های درون‌سازمانی دستگاه قضایی در رسانه‌ها منتشر می‌شود حاوی این نکته است که ناسلامتی در دستگاه قضایی قابل تحمل نیست.

او بر لزوم حفظ کرامت قاضی، کادر اداری، مردم و... تأکید کرد و گفت: شخص و سازمان باید اخلاق سازمانی و حرفه‌ای کرامت را حفظ کند و همواره در سلوک و رفتار همه همکاران مجموعه قضا حفظ کرامت جلوه‌گر باشد.

او اساس کار یک قاضی را دین قلمداد کرد و افزود: این مهم جزئی محکم برای حفظ آبروی یک قاضی در مقابل ناشایسته‌ها، نفوذها، فتنه‌ها و کجی‌ها و... است.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: نباید مجموعه دستگاه قضایی و مجموعه تصمیم‌سازان، فضاسازی را در تصمیم‌سازی‌ها لحاظ کنند بلکه یافتن و کشف حققیت حق‌خواهی و حق‌گرایی در تصمیم‌گیری‌ها اولی است.

رئیسی بر حفظ منافع طبیعی در همه جای ایران تأکید کرد و گفت: اولویت ما پیشگیری از تعرض به منابع طبیعی است لذا نباید اجازه سودجویی زمین‌خواران به سرمایه‌های طبیعی داد.

او همچنین ادامه داد: نسبت به انشعابات غیرمجاز نیز همین گونه باید رفتار شود. اگر در مقدمه کار این موضوع توسط دستگاه‌های مربوطه به ویژه وزارت نیرو رسیدگی شود، نوبت به دستگاه قضایی می‌رسد.

رئیس قوه قضاییه همچنین به پرونده سیل شیراز اشاره و خاطر نشان کرد: در این پرونده با افراد مقصر برخورد شد که حق هم همین بود اما کار درست و اساسی‌تر در پیشگیری از چنین حوادثی انجام به موقع لایروبی است.

رئیسی تأکید کرد: امروز در برنامه‌های تحولی باید نظام اداری مورد توجه قرار گیرد و به نظامی بر فراز انقلاب اسلامی تبدیل شود که در آن رشوه، فساد، کجی‌ها، پارتی‌بازی‌ها و... جایی نداشته باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت:

تمام دست‌اندرکاران فرهنگی، مالی و پولی کشور باید تلاش‌شان این باشد که ناهنجاری فرهنگی در ایران اسلامی وجود نداشته باشد.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان