جمعه، 15 اسفند 1399 - 6:56

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران به صورت نمادین برگزار می شود

شماره: 12427
Aa Aa

حسن روحانی خواسته در ایام فاطمیه واجب مراعات پروتکل‌ها را در نظر گرفته شود؛ روح پیامبر و ائمه از این مراعات شاد خواهد شد.

با اعلام رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛
راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران به صورت نمادین برگزار می شود

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:

امیدوارم در ایام فاطمیه در کنار مستحب عزاداری، واجب مراعات پروتکل‌ها را هم در نظر داشته باشیم. امروز هم حفظ حیات خودمان و هم حفظ حیات دیگران برای ما واجب است. روح پیامبر و ائمه هم از این مراعات شاد خواهد شد.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود:

خوشحالیم در یک شیب متمایل شاهد کاهش مرگ و میر و کاهش ابتلا هستیم. گرچه مرگ دورقمی هم خیلی زیاد است و باید به صفر برسد اما کادر درمان، مدیران کشور و از همه مهمتر خود مردم کار بزرگی با رعایت پروتکل‌ها انجام دادند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه قرار نیست اجرای پروتکل‌ها ضعیف شود اظهار کرد:

تمام بازگشایی‌ها در صورتی ارزشمند است که در کنارش مراعات پروتکل‌ها هم در نظر گرفته شود. ما در زمینه مشاغل شاهد مراعات پروتکل‌ها هستیم. اگر جایی هم مراعات نشود برخوردهای شدیدی همچون پلمب شدن در انتظار افراد است. در ادارات رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل قبول است و در موضوعات فرهنگی و مذهبی گاهی شاهد تعطیل نماز جمعه یا سینما و تئاتر بودیم و گاهی هم باز گذاشته‌ایم. این جایی است که ما روی لبه مرز قرار داریم و باید طوری عمل کنیم که اثرات منفی نداشته باشد.

وی ادامه داد:

در تردد درون‌شهری و برون‌شهری و حضور در دورهمی‌های خانوادگی باید خیلی مراقبت کنیم که از این لبه مرز به پرتگاه نیفتیم. وزیر بهداشت هم اظهار نگرانی می‌کرد از اینکه ما به موج چهارم بیفتیم به دلیل اینکه پروتکل‌ها رعایت نشود. پس نگرانی وجود دارد که گفته می‌شود. این اظهار نگرانی به حق است.

رییس جمهور اعلام کرد:

به دلیل شرایطی که داریم با یک وضعیت خاصی راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد و بیشتر نمادین خواهد بود و به صورت خودرویی یا موتوری برگزار می‌شود که مصوبه این موضوع اعلام می‌شود.

وی ادامه داد:

در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم که اولین مرحله آن در زمستان است. ما داریم همه تلاش خود را انجام می‌دهیم که در سال ۹۹ واکسیناسیون در ایران شروع شود و آنهایی که شرایط پرخطری دارند و کادر درمان هستند بتوانند از این واکسن در امسال استفاده کنند نه ۱۴۰۰. در سال ۱۴۰۰ هم باز واکسن‌های دیگری داریم و واکسن‌هایی که از کواکس خریداری کردیم ممکن است آخر امسال یا اوایل سال آینده به دست ما برسد. واکسن‌های دیگری هم که خریدیم هم به دست ما می‌رسد. واکسن دیگری هم هست که با کمک یک کشور دیگر مشترکا داریم نهایی می‌کنیم به اسم پاستور که در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و به بهار سال آینده مربوط می‌شود. واکسن‌های دیگری هم داریم که برای دو موردش مجوز تست بالینی صادر شده است و عمدتاً مربوط به تابستان سال آینده می‌شود و ان شاءالله امیدواریم در مراحل مختلف زمستان، بهار و تابستان به تدریج واکسن‌های مورد نیاز در اختیار مردم قرار گیرد تا از این معضل فاصله بگیریم. باز هم تاکید می‌کنم اگر واکسن هم در اختیار باشد و واکسیناسیون هم انجام گیرد همچنان برای یک برهه زمان باید پروتکل‌ها را همچنان رعایت کنیم زیرا آثار واکسن‌ها معلوم نیست و باید روشن شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان