روحانی: اتحادیه اروپا باید تخلف آمریکا در برجام را جبران کند | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 20 خرداد 1402 - 2:02

روحانی: اتحادیه اروپا باید تخلف آمریکا در برجام را جبران کند

شماره: 7034
Aa Aa

رئیس جمهور ایران گفته: بعد از تخلف آمریکا و اقدام غیر قانونی این کشور در خروج از توافق هسته‌ای انتظار این است که اتحادیه اروپا این خلا را جبران کند.

هنگام دریافت استوارنامه سفیر اکردیته جدید مالت؛
روحانی: اتحادیه اروپا باید تخلف آمریکا در برجام را جبران کند

رییس جمهور تاکید کرد که بعد از تخلف آمریکا و اقدام غیر قانونی این کشور در خروج از توافق هسته‌ای انتظار این است که اتحادیه اروپا این خلا را جبران کند.

به گزارش اسپادانا خبر، حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر اکردیته جدید مالت در تهران گفت: ما بعد از توافق هسته‌ای دور جدیدی از روابط بسیار خوب را با کشورهای اروپایی شروع کردیم و روابط با کشور مالت نیز در طول سال‌های گذشته روابط بسیار خوبی بوده است.

روحانی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط دو کشور وجود دارد که امیدواریم از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

رئیس جمهور افزود: اراده لازم برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور وجود دارد و امیدواریم در دوره فعالیت سفیر جدید این کشور در تهران شاهد توسعه روابط بین دو کشور باشیم.

” پاول میفسود” سفیر اکردیته جدید کشور مالت در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور کشورمان، خاطرنشان کرد: روابط دو کشور دیرینه بوده و همه تلاش دولت من این است که سطح این روابط بیش از پیش توسعه یابد.

سفیر جدید مالت در تهران بر حمایت کشورش از برجام تاکید کرد و گفت: برجام نقشه راهی برای توسعه روابط دو جانبه و چند جانبه با اتحادیه اروپا است و مالت از این توافق حمایت می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان