دوشنبه، 14 آذر 1401 - 9:09

فرمانده سپاه، تهران را پناهگاه مظلومان عالم خواند

شماره: 10311
Aa Aa

حسین سلامی با بیان اینکه باید برای امنیت تهران با شعاع تأثیر جهانی بکوشیم گفته رسالت قرارگاه ثارالله سنگین و خطیر است.

در اوج نبرد تمام عیار با دشمنان قرار داریم؛
فرمانده سپاه، تهران را پناهگاه مظلومان عالم خواند

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه جانشین قرارگاه ثارالله سپاه اظهار کرد:

انقلاب اسلامی ایران در حال بزرگ شدن است و این انقلاب الهام‌بخش به تدریج هم در قلمرو جغرافیای عمق و وسعت می یابد و هم مبانی و مفاهیم آن عمیق تر بر جان انسان ها می نشیند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، وی با تأکید بر اینکه دامنه‌های انقلاب امروز بسیاری از سرزمین‌های اسلامی و حتی غیر اسلامی را در بر گرفته است گفت: دشمنان ما نیز به همان اندازه که انقلاب اسلامی رشد یافته و به کمال رسیده است، پیچیده‌تر شده، احساس خطر می کنند و در تلاش هستند تا تمامی شئون زندگی ملت ایران و سایر جوامعی که از انقلاب اسلامی الهام می‌گیرند را به میدان جنگ تبدیل کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در اوج نبرد همه‌جانبه و تمام عیار با دشمنان قرار داریم اظهار کرد: به فضل الهی امروز با ایثار، رشادت و هنرنمایی مردان و زنان این سرزمین، بسیاری از عرصه های جهاد به میدان غلبه دشمن تبدیل شده اند.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی کنند اظهار کرد: دلیل این مهم توسعه روز به روز این بعد از قدرت متناسب با رشد تهدیدات است و تجربه ،تاریخ ،قدرت و قضاوتهای جهان از اعتبار این قدرت، دشمنان را از انتخاب این راهبرد بازداشته است؛ هرچند این اتفاق دلیل غفلت ما نخواهد شد.

سلامی اعتبار یک قدرت را خط اثر و نشئت گرفته از باور، اراده و تدبیر، اقدام و قدرت آن توصیف و تصریح کرد: 

دلیل اینکه امروز جنگ نظامی نسخه دشمن برای به دست آوردن موقعیت سیاسی نیست؛ آمادگی ها، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت می باشد.

وی با بیان این که دشمنان ما دست از توطئه و خباثت برنمی‌دارند گفت: آنان ایران اسلامی را چشمه الهام و کانون تولید آگاهی های حیات بخش و بسیج کننده می دانند .

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به رخدادهای اخیر درجوامع غربی اظهار کرد: شاید نتوان نسبت مستقیمی بین حوادث غرب عالم با انقلاب اسلامی یافت؛ اما واقعیت این است که نسیم حیات بخش انقلاب اسلامی به سراسر عالم وزیده و این چشمه الهام‌بخش حتی جامعه آمریکا را تحت‌تأثیر شعائر و نشانه های خود قرار داده است.

وی افزود: آتش زدن پرچم آمریکا مدلی از نشان دادن روح مبارزه با ظلم و جنایت است که امروز حتی در سرزمین مادری امریکا در حال رخ دادن می‌باشد؛ این اتفاقات به طور قطع الهام گرفته از روح عمومی جهاد علیه آمریکاست که در سرتاسر عالم گسترش یافته است.

سلامی با بیان اینکه دشمنان در پی معکوس کردن مسیر روند ها با استفاده از تمامی فضاها هستند گفت: جنگ فرهنگی یکی از پدیده های متصل به این استراتژی تهاجم همه جانبه است.

وی با تأکید بر اینکه جغرافیای جنگ دیگر سرزمین نیست، بلکه ذهن و قلب انسان‌ها است گفت: امروز امنیت ملی تنها امنیت سرزمینی را شامل نمی شود بلکه امنیت خاطر انسان ها و تاثیرگذاری بر آرامش درونی آنها است و دشمنان با در نظر گرفتن این مهم، معیشت و اقتصاد را رکن مسلم راهبرد خصمانه خود علیه ملت ایران قرار داده‌اند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: در این نبرد همه جانبه که در آن فشار سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی ، نبرد در عرصه‌های امنیت داخلی، جنگ‌های روانی ،سایبری و رسانه ای،  امواجی از مخاطره دائمی را ایجاد کرده‌اند تا جامعه ما را تحت تأثیر قرار دهند؛ ما باید مقابله ای همه جانبه و قوی برابر این پدیده ها داشته باشیم و از فراز آنها عبور کنیم.

وی افزود: 

به فضل الهی تا به امروز نظام اسلامی ما در حفظ ارزشها و اعتبار آنها و تمامی جنبه‌های مقابله موفق بوده و توانسته در جنبه‌هایی مانند اقتصاد و فرهنگ دشمنان را متوقف کند اما این یک سناریو دائمی و در حال جریان است.

 سلامی از تهران به عنوان ام‌القری و نقطه مرکزی آینه تمام نمای ارزش‌های انقلاب اسلامی نام برد و تأکید کرد: هر تحولی در تهران به مثابه تحول در تمام جغرافیای انقلاب اسلامی است؛ تهران پناهگاه مظلومان عالم و بیرق دار جهاد جهانی علیه استکبار است و دشمن این نقطه را کانون توجه قرار داده است.

وی با بیان اینکه ما باید برای امنیت تهران با شعاع تأثیر جهانی بکوشیم گفت: رسالت قرارگاه ثارالله که با تدبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تأسیس و فرماندهان بزرگی پرچمدار آن بوده‌اند سنگین و خطیر است و در تحقق این مهم  تمامی نهادها و دستگاه ها نقش دارند.
 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان