دوشنبه، 29 دى 1399 - 10:31

فرمانده سپاه بسیج را فرشته نجات ملت خواند

شماره: 11895
Aa Aa

حسین سلامی می گوید امروز گفتمان بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده و تا آمریکای لاتین و قسمت هایی از آفریقا پیشرفته است.

قدرت آمریکا رژیم لاغری و پوکی استخوان گرفته است؛
فرمانده سپاه بسیج را فرشته نجات ملت خواند

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران گفت:

فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام، بسیج است. امروز بسیج یک حقیقت جاری بر روی زمین است و قرآن در فرازهای زیبایی رخساره دل انگیز بسیج را ترسیم کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد:

تاریخ در طول ۴۱ سال گذشته اثبات کرده است که بسیج همواره فرشته نجات ملت در هر سختی به ظاهر غیر قابل عبوری بوده است؛ تفکری است که بن بست ها را می شکند و برای جهاد در راه خدا راه ها را می گشاید. بسیج بر غیر ممکن ها غلبه می کند و معادله سیطره بر کفار را تنظیم می‌کند. بسیج در همه مخاطرات در قلب خطر برای ملت همچون کوه آرامش است. بسیج موجب اعتماد به نفس ملت است و بسیج بر اصل توکل پای بند است. بسیج دارای اندیشه جاری و سیال و پیش رونده است که محدود به جغرافیای خاصی نمی شود. امروز گفتمان بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده است و تا آمریکای لاتین و قسمت هایی از آفریقا پیشرفته است.

وی افزود: متاسفانه در دنیا این قاعده ظالمانه حاکم است که هر ملت ضعیفی محکوم به ذلت است و هیچ ملتی نیست که دشمن در عمق سرزمینش نفوذ کند و این ملت ذلیل نشود لذا برای عزیز بودن باید قوی بود چراکه ضعف نقطه تسلیم است و قدرت و قوت عامل اقتدار عزت و سربلندی است. آنچه ما را برابر دنیای استکباری به پیروزی رسانده تفکر بسیجی است که بیانگر شرف، مردانگی، جوانمردی، غیرت و تعصب مومنانه و دیندارانه بوده و سبب شده در برابر قدرت‌های به هم پیوسته بزرگ به پیروزی برسیم. امروز ما برای اینکه بتوانیم در برابر این همه قدرت انباشته شده که برای تسلط بر جهان متراکم شده‌اند بایستیم باید خطی از یک مقاومت گسترده و پایان ناپذیر در برابرشان ترسیم می‌کردیم تا بدین واسطه قدرت استکباری آنان را فرسوده کنیم و استخوان هایشان را پوک و اندیشه شان را باطل و آرزوهایشان را از بین ببریم. این کار بزرگ به واسطه بسیج و اشاعه تفکر بسیجی انجام شد و اگر این توفیقات و پیروزی‌های مستمر به دست آمد به واسطه همین تفکر بود و این مساله نیز به برکت چند عامل تحقق یافته است که مهمترین آن بهره گیری از رهبری حکیم با حکمت بالغه الهی، سنت شناس، خداشناس، وارسته و آراسته به فضایل، ژرف اندیش و دشمن شناس با روحی نافذ و کلامی طیب و عملی صالح بوده که سکان انقلاب اسلامی را بعد از امام امت در دست گرفته است.

وی ادامه داد: هر ملتی که از نعمت رهبری حکیم، شجاع و مدبر برخوردار باشد هرگز شکست نخواهد خورد چرا که شخصیت هر ملتی بازتاب هویت رهبرش است چراکه رهبر روح تکثیر شونده در میان ملت است؛ شخصیتی است که جامعه را در تراز تفکر و آرزو به اهداف والا می رساند.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز بسیج پیشانی و خط مقدم مقابله با مستکبران جهان است و هر جا که دشمن قد علم کرده، تفکر بسیجی بدون محدویت جغرافیایی برابر آن ایستادند و از حیثیت و ناموس مسلمانان جهان دفاع کرده‌اند و امروز به واقع همین تفکر بسیجی عامل فرسایش و زوال دشمن شده است.

وی گفت:

قدرت آمریکا در حال فرسوده و پیر شدن است و رژیم لاغری و پوکی استخوان گرفته است و از درون متلاشی شده و بی صاحب است و در بیرون نیز کم خاصیت شده و میدان اثرگذاری اش کوچک و شعاع عملیاتی اش محدود شده است و دیگر قدرتش قاهر نیست در سیاست تخلیه شده است و در برخی حوادث دیگر حضور ندارد. امروز آمریکا از نظر اقتصادی دچار مشکلات بزرگی شده و قدرت نظامی اش نیز فرسوده شده است چرا که یک مقاومت فرسایش گر توانمند ظرف ۴۰ سال او را از قرارگاه راهبردی اش خارج کرده است و در میدان نبرد از نزدیک با او دست به گریبان شده و بارها او را شکست داده است و امروز نیز این قدرت فرسایشگر در برابرش با اقتدار ایستاده است.

وی با اشاره به بصیرت و دشمن شناسی ملت بزرگ ایران در مواجهه با آمریکا و اذنابش گفت:

امروز ملت ایران برابر همه فشارهای حداکثری اعمال شده با تاسی از قرآن کریم، صبر و شکیبایی و استقامت برگزیده است و این تازه ابتدای راه است برای ملتی که هیچ گاه حتی یک لحظه بر دشمن ظالم تکیه نکرده اند. امروز در حال تماشای این واقعیت شیرین هستیم که غرب در مغرب، غروب را تجربه می‌کند و آمریکا به عنوان نماد قدرت غرب در حال تجربه زوال خورشید عمرش است و این واقعیت انکار ناپذیر است.

وی عنوان کرد:

دشمن امروز سلامت، امنیت، معیشت دین و فرهنگ، قلب و ذهن مردم را نشانه گرفته است و مردم دقیقاً این واقعیت را می دانند و در برابر او با قدرت ایستاده و جبهه‌گیری کرده‌اند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان