دوشنبه، 13 مرداد 1399 - 13:27

فشار بر گردن مظنونان توسط پلیس آمریکا محدود شد

شماره: 10266
Aa Aa

رئیس‌ جمهوری آمریکا تاکید کرده است که با تصمیم‌های «افراطی» برای انحلال اداره های پلیس شهرها یا قطع بودجه آنها مخالف است.

با امضای یک فرمان اجرایی توسط دونالد ترامپ؛
فشار بر گردن مظنونان توسط پلیس آمریکا محدود شد

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا فرمان اجرایی استفاده از فشار بر گردن برای بازداشت مظنونان از سوی پلیس را محدود کرد.

در این فرمان اجرایی پیش بینی شده که ماموران پلیس تنها هنگامی اجازه استفاده از روش موسوم به «خفه کردن» یا فشار بر گردن را خواهند داشت که جان مامور پلیس در خطر باشد. رئیس جمهوری ایالات متحده که در روزهای اخیر بر رعایت «قانون و نظم» تاکید زیادی کرده با امضای این فرمان اجرایی به دنبال اصلاحات محدود در اداره های پلیس آمریکا است.

به گزارش اسپادانا خبر، موج اعتراض ها به پلیس در آمریکا پس از کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله به دست پلیس در شهر مینیاپولیس در روز ۲۵ مه (پنجم خرداد) آغاز شد.

در فرمان اجرایی دونالد ترامپ تشویق اداره های پلیس سراسر آمریکا به رعایت «معیارهای حرفه ای در سطح بالا» پیش بینی شده است. با این حال این فرمان اجرایی احتمالا نمی تواند رضایت معترضان به پلیس را که خواستار ممنوعیت بدون قید و شرط استفاده از روش «خفه کردن» یا فشار بر گردن هستند جلب کند.

دونالد ترامپ تاکید کرد که با تصمیم‌های «افراطی» برای انحلال اداره های پلیس شهرها یا قطع بودجه آنها مخالف است. شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا تصمیم به انحلال اداره پلیس این شهر گرفته است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان