پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 6:46

محمد شریعتمداری بازداشت «صبا آذرپیک» را تایید کرد؛ راضی به بازداشت او و هیچ خبرنگاری نیستم

شماره: 6021

صبا آذرپیک در آستانه‌ی رای اعتماد مجلس به شریعتمداری، چند صفحه از یک نامه در سربرگ وزارت اطلاعات را منتشر کرده و مدعی بود که اسناد تخلف وزیر بوده است.

در حالی که متن کامل نامه منتشر نشده و مشخص نیست که موضوع اصلی نامه چیست؛

محمد شریعتمداری وزیر فعلی کار و وزیر پیشین صمت بازداشت خبرنگاری به نام «صبا آذرپیک» را تایید کرد.

به گزارش اسپاداناخبر، آذرپیک در آستانه‌ی رای اعتماد مجلس به شریعتمداری، چند صفحه از یک نامه در سربرگ وزارت اطلاعات را منتشر کرده بود و مدعی بود که اسناد تخلف وزیر بوده است در حالی که متن کامل نامه منتشر نشده و مشخص نیست که موضوع اصلی نامه چه چیست.

چگونگی به دست آوردن این نامه‌ی ناقص وزارت اطلاعات یکی از پرسش‌هایی است که از زمان انتشار شایعه‌ی بازداشت آذرپیک در توییتر مطرح شده است. برخی گفته‌اند که احتمال می‌رود اطلاعات این نامه به صورت ناقص در اختیار این خبرنگار قرار گرفته باشد تا در آرای مجلس تاثیر بگذارد.

محمد شریعتمداری وزیر فعلی کار که تا چند روز پیش در وزارت صمت بود، در توییتی نوشته است: پس از شنیدن خبر بازداشت یکی ازخبرنگاران، پیگیری کردم. متاسفانه صحت داشت. علیرغم ادعاهای کذبى که ارائه کرده بود و در یک اقدام عجیب، اطلاعات قبلی و عادى کشف شده توسط ما را در سربرگ محرمانه واجا [وزارت اطلاعات] بصورت ناقص انتشار داده بود، به مسوولان گفتم به هیچوجه راضی به بازداشت او و هیچ خبرنگاری نیستم.

منبع/ انصاف نیوز