چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 14:56

مخالفت با گرداندن اوباش در خیابان ها "ادای روشنفکری" است

شماره: 11473
Aa Aa

حسین رحیمی با بیان این که بدون قانون عمل نمی‌کنیم گفته پلیس در اجرای این طرح اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد؛ در این راه کوتاه نمی‌آییم.

رییس پلیس تهران بزرگ عنوان کرد؛
مخالفت با گرداندن اوباش در خیابان ها "ادای روشنفکری" است

حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در حاشیه اجرای طرح ظفر و در پاسخ به انتقادات مطرح شده علیه پلیس پس از گرداندن اراذل و اوباش در تهران گفت:

مردم باید این را بدانند که پلیس تمام اوباشگران را در خیابان نمی‌گرداند و تنها افرادی که اقدام به قدرت نمایی و زورگیری و سلب آرامش و آسایش مردم کرده و بر جرم خود اصرار داشته باشند اینطور خواهند شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او با بیان این که این اقدامات را با حکم مرجع قضایی و نه به دلخواه خودش انجام داده است گفت:

ذات این افراد اوباشگری، گردن‌کلفتی، عربده‌کشی، قداره‌بندی، اخاذی از مردم یک محل و دست‌درازی به نوامیس مردم بود و آنچه که انجام شده برای تادیب آنها بوده است. این افراد در یک محله به نوامیس مردم تعرض کرده بودند، از کسبه و شهروندان باجگیری می‌کردند و اقداماتی از این دست که بسیار است. نمی‌توان با این افراد که قبلا هم دستگیر شده اما رفتار خود را اصلاح نکرده‌اند همان رفتاری را داشته باشیم که با یک سارق انجام می‌شود. پلیس در اجرای این طرح اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد. برخی برای مطرح کردن خودشان و برخی هم برای درآوردن ادای روشنفکری چنین اقداماتی را انجام می‌دهند. مسئولیت ما برقراری امنیت و برخورد با افرادی است که گردن‌کلفتی کرده و به حقوق و حریم و ناموس مردم دست‌درازی کرده‌اند و در این راه هم نه کوتاه می‌آییم و نه اسیر جوسازی‌ها خواهیم شد. امنیت مردم خط قرمز پلیس است و خوشبختانه دستگاه قضایی هم همکاری خوبی با پلیس دارد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا پلیس از نظر قانونی می‌تواند این افراد را در سطح شهر بچرخاند گفت:

ما حتما مسائل قانونی را رعایت  خواهیم کرد و مطمئن باشید بدون قانون عمل نمی‌کنیم. این اقدام پلیس برای تامین امنیت همه و حتی آنهایی است که خود را مخالف این موضوع نشان می‌دهند؛ باید به برخی از این افراد بگویم که ای کاش همراه پلیس بودید.

رحیمی درباره کتک زدن یکی از اوباشگران از سوی مردم که فیلم آن نیز منتشر شده گفت:

این رفتار پسندیده نیست و مأمور ما باید سعه صدر بیشتری داشت اما واقعیت موضوع این بوده که این اوباشگر با یکی از زنانی که او را آزار داده بود روبه رو شد و آن زن به او گفته که عاقبت کارت دیدی؟ پس از آن بوده که این اوباشگر در حضور مردم شروع به فحاشی و بیان الفاظ رکیک به این زن کرده و مامور نیز برای ساکت کردن او مجبور به این کار شده است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان