شنبه، 3 آبان 1399 - 1:08

مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا در عمان در حال برگزاری است

شماره: 11297
Aa Aa

دولت ایران در این مذاکرات مشارکت ندارد و ترامپ برای سفر به تهران، امضای توافقنامه با رهبر عالی ایران و تضمین برداشتن تحریم ها اعلام آمادگی کرده است.

روزنامه کویتی "الجریده" ادعا کرد؛
مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا در عمان در حال برگزاری است

روزنامه کویتی "الجریده" ادعا کرد ایران و دولت ترامپ در عمان در حال مذاکرات محرمانه هستند.

تاکنون هیچ مقام ایرانی یا آمریکایی درباره انجام مذاکرات میان دو طرف خبری منتشر نکرده بودند. مقامات ایرانی بارها هرگونه مذاکره با دولت ترامپ را رد کرده اند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از عصر ایران، براساس نوشته این روزنامه کویتی در این مذاکرات، دولت آمریکا طرح پیشنهادی برای همکاری و پایان دادن به همه اختلافات دو کشور ارائه کرده است.

روزنامه کویتی الجریده نوشته است در این مذاکرات از طرف ایران، دولت مشارکت ندارد.

روزنامه کویتی الجریده مدعی شده در چارچوب این مذاکرات، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای سفر به تهران، امضای توافقنامه میان دو کشور با رهبر عالی ایران و تضمین برداشتن تحریم ها اعلام آمادگی کرده است.

با این حال سازمان اطلاعاتی آمریکا به ترامپ توصیه کرده است "منتطر دولت اصولگرا در ایران باشد تا این دولت، تعهدات را اجرا کند.

به ترامپ توصیه شده بر دولت روحانی، تکیه نکند.

تاکنون هیچ مقام ایرانی، امریکایی یا عمانی در این باره اظهارنظر نکرده اند. ترامپ قبل از این گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در مدت یک ماه یا یک هفته با طرف ایرانی به توافق خواهد رسید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان