جمعه، 20 تير 1399 - 6:45

معترضان آمریکایی مرکز پلیس مینیاپولیس را به آتش کشیدند

شماره: 10079
Aa Aa

گارد ملی ایالت مینه‌سوتا ایالات متحده خبر داده که حدود ۵۰۰ نظامی را برای سرکوب معترضان در مینیاپولیس اعزام کرده است.

در واکنش به خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان؛
معترضان آمریکایی مرکز پلیس مینیاپولیس را به آتش کشیدند

اعتراضات گسترده در شهر «مینیاپولیس» واقعا در ایالت مینه‌سوتا، برای سومین روز پیاپی ادامه یافت و معترضان به سراغ مرکز پلیس این شهر رفتند.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند تظاهرات‌کنندگان ضد خشونت پلیس ایالات متحده علیه رنگین‌پوستان در این کشور، ساختمان حوزه سوم مرکز پلیس مینیاپولیس را محاصره کرده در تلاش برای تصرف آن هستند.

به گزارش اسپادانا خبر، شبکه «سی‌بی‌اِس» از مینیاپولیس گزارش داد که معترضان توانستند درب‌های ورودی این ساختمان را شکسته و آن را به آتش بکشند.

​نیروهای امنیتی گفته اند از داخل این ساختمان صدای انفجارهای مهیب به گوش رسیده و آتش از طبقات آن زبانه می‌کشد. پلیس همچنین به تظاهرات‌کنندگان هشدار داده هرچه سریعتر متفرق شوند.

گارد ملی ایالت مینه‌سوتا نیز خبر داد که حدود ۵۰۰ نظامی را برای سرکوب معترضان در مینیاپولیس اعزام کرده است.

پیش تر، یک افسر پلیس با رفتاری خشن، زانوی خود را روی گردن «جورج فلوید» سیاهپوست ۴۰ ساله قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

حداقل دو شهر بزرگ دیگر آمریکا هم طی روزهای اخیر صحنه اعتراض به نژادپرستی و رفتار خشن پلیس با مظنونان غیرمسلح سیاه‌پوست بوده است.

رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند علی‌رغم اینکه بطن اصلی اعتراضات اخیر علیه خشونت‌های پلیس آمریکا علیه رنگین‌پوستان است اما نیروهای امنیتی و پلیس این کشور در مواجه با این تظاهرات‌ها بازهم به تدابیر و اقدامات خشن متوسل شده‌اند.

«ای بی سی نیوز» هم گزارش داده پلیس شهر مینیا پولیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان معترض بر روی آنها مواد شیمیایی اسپری کرده است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان