سه شنبه، 28 دى 1400 - 7:51

مهرداد بذرپاش می گوید از حقوق بیت المال نخواهد گذشت

شماره: 10743
Aa Aa

او می گوید پاسداری از بیت‌المال اصلی‌ترین کار دیوان محاسبات است؛ با من کار سیاسی کردند اما من در دیوان محاسبات کار سیاسی نخواهم کرد.

در مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان محاسبات ایران؛
مهرداد بذرپاش می گوید از حقوق بیت المال نخواهد گذشت

مهرداد بذرپاش در مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان محاسبات ایران گفت:

دیوان محاسبات اصلی‌ترین نهاد نظارت مالی کشور است و کسی حق ندارد خدشه ای به آن وارد کند. دیوان محاسبات ده‌ها سال قدمت دارد و با کمترین خطا و بیشترین کارایی فعالیت کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، رئیس دیوان محاسبات ایران با تأکید بر اینکه دیوان محاسبات برخط برای حسابرسی عملکرد اهمیت زیادی دارد گفت:

حسابرسی عملکرد، اصلی‌ترین کاری است که باید دنبال کنیم اما متاسفانه طی سال‌های گذشته دولت بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد را مورد توجه قرار نداده است و در این شرایط توقعی نشدنی است که بخواهیم حسابرسی مبتنی بر عملکرد داشته باشیم اما حتماً راه‌های میانبری برای عملیاتی کردن حسابرسی مبتنی بر عملکرد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه شاهد محافظه‌کاری عمده‌ای در میان مدیران کشور هستیم گفت: معمولاً مدیرانی که کار نمی‌کنند پاسخگو نیستند و معمولاً سراغ مدیرانی می‌رویم که کار می‌کنند و به همین دلیل همیشه مدیران خوب کسانی هستند که کار نمی کنند. 

بذرپاش گفت: ملاک ما قانون است؛ با من کار سیاسی کردند اما من در اینجا (دیوان محاسبات) کار سیاسی نخواهم کرد، نظارت بسیار سختگیرانه و بر مبنای قانون خواهد بود؛ پول بیت المال است، شوخی نداریم.

وی همچنین گفت: مجموعه‌ای از حرف‌ها پیش آمد که برخی دلسوزانه و برخی از سر نگرانی بود، من گذشتم؛ ایستادم و ذره‌ای از حقوق بیت المال نخواهم گذشت. پاسداری از بیت‌المال اصلی‌ترین کار دیوان محاسبات است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان