دوشنبه، 11 فروردين 1399 - 8:09

نامه نیلوفر بیانی در دولت ایران مطرح می شود

شماره: 9296
Aa Aa

اسحاق جهانگیری گفته در جریان ادعای یکی از متهمان پرونده محیط زیست مبنی بر انجام برخوردهای خلاف عرف در روند بازجویی قرار ندارد.

معاون اول رئیس جمهور ایران اعلام کرد؛
نامه نیلوفر بیانی در دولت ایران مطرح می شود

اسحاق جهانگیری در حاشیه جلسه هیئت وزیران و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم تصمیم گیری در نظام است و هرچه جایگاه آن قویتر باشد و نمایندگان آن با پشتوانه بالاتری از رای مردم انتخاب شوند، قدرت اثر گذاریش بیشتر است و می‌تواند برای حل مسائل کشور کارهای جدی‌تری انجام دهد.

وی افزود: در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس از اهمیت ویژه تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. فکر می‌کنم مردم ایران در این ۴۰ سال نشان دادند در مقاطع حساس که کشور نیازمند حضور سرنوشت‌ساز آنها بوده، الان هم نیاز به این حضور است و ان‌شاء الله در انتخابات دوم اسفند شاهد حضور خوب مردم پای صندوقهای رأی باشیم و مجلسی قوی شکل بگیرد تا بشود برای حل مسائل کشور گام های جدی تری بردارند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل ازایسنا، معاون اول رئیس جمهوری در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا دولت به عنوان مجری قانون اساسی از پتانسیل های قانون اساسی برای بیان اعتراضات خود نسبت به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس استفاده کرد؟ خاطرنشان کرد:

الان دیگر زمان این حرف‌ها گذشته و باید به این فکر کنیم که دوم اسفند باشکوه برگزار شود. جای گله ها و مسائلی وجود دارد که باید بعد از انتخابات به صورت جدی به آنها پرداخته شود. شاید به یکسری راهکار هایی هم دست یافتیم.

جهانگیری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نامه منتشر شده از سوی یکی از متهمان محیط زیستی و ادعای او مبنی بر انجام برخوردهایی بر خلاف عرف با او در روند بازجویی گفت:

من این نامه را ندیدم و در جریان موضوع آن نیستم. روز یکشنبه حتما در دولت مطرح می‌کنیم. اگر لازم باشد در دولت افرادی را مامور می‌کنیم تا با رئیس قوه قضائیه گفت‌وگو کنند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان