چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 5:33

کیهان از نفوذ یک جریان مرموز در پرونده هسته ای ایران خبر داد

شماره: 19248
Aa Aa

این جریان درصدد است ذیل وضعیت خودساخته و دروغین «اضطرار» ایران را وادار به پذیرش چیزی کند که با منافع ملی و مصالح و حتی امنیت آن سازگار نیست.

جریانی مرموز در بعضی نهادهای تخصصی رخنه کرده است؛
کیهان از نفوذ یک جریان مرموز در پرونده هسته ای ایران خبر داد

 در پرونده هسته‌ای ایران یک جریان مرموز که در بعضی نهادهای تخصصی کشور هم رخنه‌هایی دارد روی «اضطرار ایران» مانور می‌کند.

به گزارش اسپادانا خبر، روزنامه کیهان در یادداشتی نوشته است:

این جریان درصدد است ذیل این وضعیت خودساخته و دروغین کشور را وادار به پذیرش چیزی کند که با منافع ملی و مصالح و حتی امنیت آن سازگار نیست.

چندی قبل یکی از این افراد گفته بود ایران به 2 - 3 سال فضای آرام احتیاج دارد تا بتواند از شرایط اضطرار عبور کند. این در حالی است که مسئولین اقتصادی دست‌اندرکار اداره مملکت یک‌صدا شاخص‌های اقتصادی کشور را رو به پیشرفت می‌دانند.

بعضی از افراد به ظاهر کارشناس و دلسوز در حالی که ایران شرایط بسیار سخت‌ تحریمی را ماه‌ها و حتی چند سال است پشت سر گذاشته وانمود می‌کنند وضعیت اقتصادی کشور و اوضاع اجتماعی مردم از هر زمانی سخت‌تر است. از سوی دیگر مسئولین اقتصادی که قاعدتاً باید زودتر از این به اصطلاح کارشناس‌ها وجود بحران در اقتصاد کشور را لمس کنند با صراحت می‌گویند علی‌رغم گرانی‌های موجود و غیرقابل قبول بودن آن، اقتصاد ایران طی سه سال اخیر پی‌درپی شرایط بهبود را تجربه کرده است.

جریان مرموز مورد اشاره با اضطراری معرفی کردن شرایط درصدد بن‌بست‌نمایی در اقتصاد کشور است تا از یک‌سو مردم را دچار اضطراب و نگرانی نموده و از سوی دیگر غرب را به نتیجه‌بخش بودن فشارها بر اقتصاد ایران امیدوار کرده و بر تداوم آن تأکید نمایند. آنان در حالی که شرایط اقتصادی کشور ظرفیت اتخاذ سیاست‌های پیش‌برنده دارد با تبلیغات زیاد و رخنه در بعضی نهادها اصرار دارند مسئولان را وادار به اتخاذ تصمیمات غلط نمایند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان