چهارشنبه، 13 فروردين 1399 - 7:00

آتش بس 5 روزه با موافقت حوثی ها

شماره: 1196
Aa Aa

عربستان سعودی، که سرکردگی ائتلاف حمله به یمن را برعهده دارد روز جمعه از توقف حملات هوایی در یمن به مدت پنج روز خبر داد.

سخنگوی گروه انصارالله اعلام کرد؛
آتش بس 5 روزه با موافقت حوثی ها

به گزارش اسپادانا خبر، حسین العزی سخنگوی گروه انصارالله در بیانیه کوتاهی بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: «ما از آتش بس بشردوستانه پنج روزه اعلام شده توسط وزیر امور خارجه سعودی که روز سه شنبه آغاز خواهد شد، استقبال می کنیم».

عربستان سعودی، که سرکردگی ائتلاف حمله به یمن را برعهده دارد، روز جمعه از توقف حملات هوایی در یمن به مدت پنج روز از روز سه شنبه خبر داد.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در یک کنفرانس خبری با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد آتش بس سه شنبه شب آغاز خواهد شد و اجرای آن به همکاری حوثی ها بستگی دارد.

از سوی دیگر، سخنگوی ارتش یمن نیز در بیانیه ای که روز یکشنبه در خبرگزاری دولتی این کشور (سبا) منتشر شد، از آتش بس استقبال کرد.

سبا به نقل از سرهنگ شرف غالب لقمان اعلام کرد: «براساس تلاش های برخی از کشورهای دوست به منظور اجرای یک آتش بس بشردوستانه، به منظور متوقف کردن محاصره بی رحمانه و فراهم کردن امکان رسیدن کشتی های تجاری و کمک های بشردوستانه به بنادر یمن، ما موافقت خود را با آتش بس بشردوستانه که قرار است روز سه شنبه آغاز شود، اعلام می کنیم».

وی افزود: «در صورت نقض نظامی آتش بس توسط عناصر القاعده یا آنهایی که از القاعده حمایت می کنند، ارتش، واحدهای امنیتی و کمیته های مردمی به عنوان حق خود برای دفاع از مردم یمن در برابر تجاوز وحشیانه و غیرعادلانه، واکنش نشان خواهند داد».

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان