پنجشنبه، 1 فروردين 1398 - 11:08

تقدیم طرح 3 فوریتی توقف مذاکرات هسته ای به هیأت رئیسه مجلس با 80 امضا

شماره: 1203
Aa Aa

باوجود مخالفت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح توقف مذاکرات هسته ای، عده ای از نمایندگان این طرح را تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

ترفند کریمی قدوسی برای امضا گرفتن از نمایندگان / مخالفت مطهری و کوثری با طرح دلواپسان؛
تقدیم طرح 3 فوریتی توقف مذاکرات هسته ای به هیأت رئیسه مجلس با 80 امضا

به گزارش اسپادانا، این طرح که «طرح دفاع اسلامی و انقلابی و قانونمند از عزت، عظمت، هویت، شخصیت و اقتدار ملت ایران در طول ادامه مذاکرات هسته‌ای» نام دارد، توسط 80 نماینده مورد حمایت قرار گرفته است.

در همین حال، یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با انتقاد از اقدام کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در امضا گرفتن از نمایندگان، گفت: ایشان طرح دو فوریتی درباره مذاکرات هسته‌ای را برای امضا پیش ما آوردند اما بعد متوجه شدیم این طرح سه فوریتی بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی با اعلام مخالفت با طرح سه فوریتی برای توقف مذاکرات گفت: امروز در جلسه علنی متوجه شدیم طرحی که امضا کرده‌ایم سه فوریتی بوده و این در حالی است که هم اکنون با طرح سه فوریتی مخالفیم، اما متاسفانه برخی نمایندگان از جمله آقای کریمی قدوسی به اسم ما طرح سه فوریتی را امضا گرفته‌اند.

نماینده مردم محلات که با ایسنا گفتگو می کرد، با اعلام مخالفت‌اش با این اقدام نماینده مردم مشهد گفت: بنده به همراه آقایان مطهری، محمد تقی توکلی، نقوی حسینی و حتی اسماعیل کوثری با طرح سه فوریتی مخالفیم و در اعتراض به این اقدام آقای کریمی قدوسی حتی امضایمان از طرح دو فوریتی را هم پس گرفته ایم.

همچنین محمدحسین فرهنگی با تائید این مسئله گفت: تعدادی از نمایندگان امروز به هیأت رئیسه مراجعه کرده و تذکر کتبی خود را نسبت به این اقدام نماینده مردم مشهد اعلام کردند و نسبت به آن شکایت داشتند. ما نیز برای بررسی بیشتر موضوع این شکایت را به اداره قوانین مجلس ارجاع دادیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان