پنجشنبه، 1 فروردين 1398 - 11:50

فکر می کنند آب و نان ما دست آمریکاست و اگر این قهر ادامه یابد روزگار ما سیاه می شود

شماره: 1336
Aa Aa

جنتی گفت : روز قدس ، روزی است که بین منافقین و متعهدین تمایز خواهد شد و بالاخره رژیم اشغالگر قدس به همراه حامیانش در امواج جوشان و خروشان خشم و نفرت مقدس جهان اسلام و امت بزرگ رسول الله ، از بین رفته و نابود خواهد شد .

جنتی:امام معتقد بود روشنفکرانی که با آمریکا روابط دارند، باید سرکوب شوند
فکر می کنند آب و نان ما دست آمریکاست و اگر این قهر ادامه یابد روزگار ما سیاه می شود

به گزارش اسپادانا، آیت الله جنتی ، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه سیاستگذاری و هماهنگی نهایی برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس و در میان اعضای ستاد مرکزی انتفاضه و قدس کشور که در دفتر مرکزی این شورا برگزار شد گفت : روز قدس تنها مسئله فلسطین نیست ، بلکه روز جهان اسلام است و دشمنان اسلام و صهیونیست ها از این موضوع به شدت می ترسند .

آیت الله جنتی در جمع اعضاء ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس با بیان اینکه باید سخنان امام خمینی (ره) درباره روز قدس را مانند یک تابلوی راهنما مقابل چشمان خود و جهانیان قرار دهیم افزود : از دیدگاه امام راحل روز قدس تنها در محاصره سرزمین های فلسطین و فقط به کشتار فلسطینیان خلاصه نمی شود ، بلکه مسئله بالاتر و مهمتر از اینهاست.

وی توجه به تحرکات تکفیری ها ، گروه های داعش ، وهابیت افراطی و پیوند آنها با رژیم جعلی اسرائیل را مورد تأکید قرار داد و افزود : به اعتقاد امام راحل ، در روز قدس باید به ابرقدرتهای جهان فهماند که نمی توانند در کشورهای اسلامی با ایجاد جنگ های مذهبی و قومی ـ قبیله ای و ایجاد اختلاف و تفرقه ، سلطه طلبی کنند.

آیت الله جنتی گفت : از دیدگاه امام ، روز قدس روزی است که باید مسلمانان از انزوا بیرون بیایند و با وحدت و اتحاد و نمایش قدرت کامل خود ، مقابل استکبار بایستند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به کسانی که زیر پرده با امریکا ارتباط دارند و یا برای ارتباط با آمریکا سر و دست می شکنند افزود : امام معتقد بود باید به این روشنفکران که با آمریکا روابط دارند هشدار داد که اگر از این روابط دست برندارید سرکوب خواهید شد.

آیت الله جنتی خطاب به فتنه گرانی که در روز قدس سال 88 ، شعار نه غزه نه لبنان سر می دادند و با اسرائیل طرح دوستی داشتند گفت : روز قدس ، روزی است که بین منافقین و متعهدین تمایز خواهد شد و بالاخره رژیم اشغالگر قدس به همراه حامیانش در امواج جوشان و خروشان خشم و نفرت مقدس جهان اسلام و امت بزرگ رسول الله ، از بین رفته و نابود خواهد شد .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امروز کمتر حرفی از دیدگاه های امام زده شده یا دیدگاه امام کمتر رعایت یا بیشترتحریف می شود ، افزود : یک عده با تصور اینکه آب و نان ما دست آمریکاست فکر می کنند اگر این قهر ادامه یابد روزگار ما سیاه خواهد شد و اینگونه با مسائل جاری برخورد می کنند.

آیت الله جنتی با تأکید بر اینکه مردم باید در مقابل این حرکت نفاق افکنانه آگاه شوند گفت : مردم با حضور خود در راهپیمایی های 22 بهمن و 9 دی و بویژه در مراسم تشییع پیکرهای پاک شهدای غواص ، نشان دادند ، که با همدلی و همزبانی ، همان مردم زمان امام هستند.

وی روز قدس را از نگاه امام روز مقابله مستضعفین با مستکبرین و روز احیاء اسلام و قوانین اسلام دانست و افزود : روز قدس روزیست که باید سرنوشت کشورهای مستضعف مشخص شود. آیت الله جنتی گفت : دشمنان اسلام باید از روز قدس و از این اجتماعات بترسند و این وظیفه سنگین بر عهده ملت ها و دولت های اسلامی است باید در تحقق این شعار و حفظ و ارتقاء وحدت امت اسلامی که موجب ترس و استیصال دشمنان می شود ؛ بکوشند .

وی از رسانه ها ، به ویژه صدا و سیما خواست تا مطالب و برنامه های خود را درباره روز قدس با محوریت بیانات امام خمینی (ره) و منطبق بر دیدگاه های مقام معظم رهبری مطرح کنند.

آیت الله جنتی گفت : اگر این مطالب و فرمایشات و راهنمایی ها و خط مشی های این بزرگان در رسانه ها به ویژه صدا و سیما مطرح شود ، مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس بیشتر شور و شوق نشان می دهند .

وی با تأکید بر اینکه باید محورهای بیانات امام راحل در خصوص فلسطین و قدس و جایگاه و وجه ارتباط و امتیاز دادن به دشمنان ابرقدرت ، برای عموم مردم تبیین و برای مسئولان به عنوان سند چشم اندازی لازم اجرا شود.

وی از نهادهایی که در این روز به مردم خدمت رسانی می کنند خواست تا با ارائه تسهیلات به ویژه در ایاب و ذهاب مردم به مسیرهای راهپیمایی و به اندازه بودن زمان مراسم ملاحظه حال روزه داران را بکنند و مسافت برگزاری راهپیمایی متناسب با گرما و شرایط روزه داران باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان