سه شنبه، 12 مهر 1401 - 13:34

سازمان بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت منتقل شد

شماره: 2204
Aa Aa

از زمان ابلاغ این قانون، سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتزع و با حفظ شخصیت حقوقی و استقلال مالی بر اساس اساسنامه‌ای که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اداره می‌شود

مصوبه نمایندگان مجلس؛
سازمان بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت منتقل شد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند سازمان بیمه سلامت از وزارت کار منتزع شده و توسط وزارت بهداشت اداره شود.

به گزارش اسپادانا خبربه نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی ماده ۸۷ لایحه برنامه ششم مربوط به نظام سلامت با پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان موافقت کردند.

اکبر رنجبرزاده عضو کمیسیون بهداشت و عضو هیأت رئیسه مجلس این پیشنهاد را مطرح کرد که نمایندگان با ۱۳۰ رأی موافق،‌ ۸۴ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر در مجلس به این پیشنهاد رأی مثبت دادند. این پیشنهاد به بند (ب) ماده ۸۷ الحاق شده است.

طبق این مصوبه از زمان ابلاغ این قانون، سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتزع و با حفظ شخصیت حقوقی و استقلال مالی بر اساس اساسنامه‌ای که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اداره می‌شود. اساسنامه این سازمان به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان