چهارشنبه، 26 مرداد 1401 - 9:17

منچستریونایتد بدهکارترین باشگاه دنیا محسوب می‌شود

شماره: 2369
Aa Aa

بدهی باشگاه منچستریونایتد معادل ۵۳۶ میلیون یورو و معادل ۴۶۴ میلیون پوند است. میزان کل بدهی های باشگاه‌های اروپایی در مدت ۵ سال اخیر کاهش پیدا کرده است.

مطابق با گزارش جدید یوفا؛
منچستریونایتد بدهکارترین باشگاه دنیا محسوب می‌شود

گزارش جدید یوفا نشان می‌دهد، منچستریونایتد بدهکارترین باشگاه دنیا محسوب می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر، طبق این گزارش که در میرر نیز چاپ شده است، بدهی باشگاه منچستریونایتد درحال حاضر چیزی معادل ۵۳۶ میلیون یورو، معادل ۴۶۴ میلیون پوند، است. این درحالی است که در یک سال اخیر، این بدهی حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است و البته این اتفاق در شرایطی رخ داده است که میزان کل بدهی های باشگاه‌های اروپایی، در مدت ۵ سال اخیر کاهش پیدا کرده است.
هرچند که این بدهی‌ها در یک دهه گذشته، خشم برخی هواداران منچستریونایتد را نسبت به سیاست‌های مالی گلیزرها برانگیخته است، باید توجه داشت که میزان بدهی را باید در مقابل درآمد سالیانه و دارایی های باشگاه در نظر گرفت و در چنین شرایطی، شیاطین سرخ هرگز شرایط بدی ندارند. درحالی که مثلا فنرباحچه ۶۱۰ درصد دارایی اش را بدهکار است، باشگاهی مثل کیو پی آر در انگلستان هم ۲۵۰ درصد درآمد سالیانه خود بدهی دارد. این رقم برای منچستریونایتد، حدودا معادل با درآمد سالیانه و تنها ۸۰ درصد دارایی باشگاه است. در ادامه، ۱۰ باشگاه بدهکار اروپا را خواهیم دید.

منچستریونایتد، ۵۳۶ میلیون یورو
بنفیکا، ۳۳۶ میلیون یورو
اینتر، ۳۰۶ میلیون یورو
والنسیا، ۲۸۵ میلیون یورو
کیو پی آر، ۲۷۹ میلیون یورو
میلان، ۲۴۹ میلیون یورو
زسکا موسکو، ۲۲۴ میلیون یورو
گالاتاسرای، ۲۲۲ میلیون یورو
یوونتوس، ۲۰۹ میلیون یورو
رم، ۲۰۸ میلیون یورو

منبع/ وبسایت رسمی برنامه نود

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان