چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 18:05

«ماجرای نیمروز» بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر شد

شماره: 2810
Aa Aa

فیلم «ماجرای نیمروز» سه سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی را به دست آورد.

تنابنده، حاتمی و مریلا زارعی بهترین های جشنواره شدند؛
«ماجرای نیمروز» بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر شد

به گزارش اسپادانا خبر، یکی از پرحاشیه‌ترین جشنواره‌های فیلم فجر سرانجام برگزیدگانش را اعلام کرد: فیلم «ماجرای نیمروز»  ساخته محمد حسین مهدویان سه سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی را به دست آورد.
فیلم «فراری» به کارگردانی علیرضا داودنژاد نیز جایزه‌های صدابرداری، نقش اول مرد، فیلمنامه و جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کرد. همچنین «بدون تاریخ، بدون امضا» سیمرغ‌های بلورین صداگذاری، موسیقی، کارگردانی و بازیگر مکمل مرد را به دست آورد.
فیلم سینمایی «رگ خواب» ساخته حمید نعمت‌الله سیمرغ‌های بازیگر نقش اول زن، عکس و جلوه‌های ویژه میدانی را دریافت کرد. فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی جوایز جلوه ویژه بصری، بازیگر مکمل زن و استعداد درخشان را به دست آورد. «تابستان داغ» هم دو سیمرغ تدوین و فیلمبرداری را از آن خود کرد.
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران از مهمانان ویژه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود.
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن به ثریا قاسمی برای فیلم «ویلایی‌ها» اهدا شد. این فیلم درباره زندگی همسران فرماندهان جنگ ایران و عراق است.
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به محسن تنابنده برای «فراری» رسید.
در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن اهدا شد. لیلا حاتمی برای «رگ خواب» و مریلا زارعی برای «زیر سقف دودی» جوایز این بخش را دریافت کردند.
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به کامبوزیا پرتوی برای نگارش فیلمنامه «فراری» تعلق گرفت.
هیأت داوران جایزه ویژه‌اش را به علیرضا داودنژاد کارگردان فیلم «فراری» اهدا کرد.
وحید جلیلوند به خاطر فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» سیمرغ بهترین کارگردانی دریافت کرد.
سیمرغ بلورین بهترین فیلم هم به محمود رضوی برای تهیه‌کنندگی فیلم «ماجرای نیمروز» اهدا شد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان