سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 15:31

روابط اقتصادی و کشاورزی ایران و فنلاند شکل می گیرد

شماره: 2916
Aa Aa

سفر رئیس جمهور فنلاند به ایران در سه ماه پیش، اجرایی شدن توافقات اقتصادی و کشاورزی دو کشور را تقویت کرده است.

در دیدار با معاون امور اقتصادی و اشتغال فنلاند؛
روابط اقتصادی و کشاورزی ایران و فنلاند شکل می گیرد

به گزارش اسپادانا خبر، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در دیدار با معاون امور اقتصادی و اشتغال فنلاند گفت: طی چند سال اخیر،قراردادهای زیادی در بخش کشاورزی میان دو کشور منعقد شده که باید هرچه سریع تر اجرایی شود.

مهندس محمدعلی جوادی در همین حال خواستار سرمایه گذاری های مشترک ایران و فنلاند در حوزه کشاورزی شد و اظهار داشت: برای توسعه این همکاری ها،مبادلات بانکی نیز باید با سهولت انجام شود.

وی با بیان این فنلاند قبل و بعد از تحریم ها،مواضع متعادلی نسبت به ایران داشته است،تصریح کرد:پس از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5،توسعه روابط کشورهایی که مواضع متعادلی با ایران نداشتند، با شتاب بیشتری صورت گرفته است.

جوادی بر لزوم افزایش حجم مبادلات کشاورزی میان دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران کشوری چهارفصل و دارای آب و هوای متنوع است و این ویژگی، ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری فنلاندی ها در ایران است.

وی با اشاره به صادرات خشکبار ایران به بازارهای اروپایی اظهار داشت: کشور فنلاند نیز می تواند در زمینه واردات خشکبار از ایران اقدام کند.

در این دیدار،معاون وزیر امور اقتصادی و اشتغال فنلاند،تجارت و تحقیق و توسعه کشاورزی را از زمینه های همکاری میان دو کشور عنوان کرد.

وی افزود: سفر رئیس جمهور فنلاند به ایران در سه ماه پیش، اجرایی شدن توافقات اقتصادی و کشاورزی دو کشور را تقویت کرده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و اشتغال فنلاند اظهار داشت: پیشنهاد می شود روابط اقتصادی و کشاورزی بین بهترین شرکت های خصوصی دو کشور شکل بگیرد.

وی ادامه داد:به غیر از روابط اقتصادی و تجاری بخش خصوصی، موضوعاتی مانند تحقیق و توسعه کشاورزی می تواند از محورهای همکاری میان موسسات تحقیقاتی دو کشور باشد.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان