فیلم سینمایی «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری رفع توقیف شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 15:20

فیلم سینمایی «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری رفع توقیف شد

شماره: 3547
Aa Aa

با روی کار آمدن صالحی امیری به عنوان وزیر ارشاد و محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی قرار شد که فیلم های توقیفی مجددا مورد بازبینی قرار گیرند.

پس از گذشت بیش از دو سال؛
فیلم سینمایی «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری رفع توقیف شد

به گزارش اسپادانا خبر، فیلم سینمایی «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری در سال 93 تنها دو روز در گروه «هنر و تجربه» نمایش درآمد و به ناگهان از پرده سینماهای کشور پایین کشیده شد و به محاق توقیف رفت. در طول این مدت کیانوش عیاری بارها نسبت به توقیف این فیلم اعتراض کرد. اما با گذشت بیش از دو سال از توقیف «خانه پدری»، روزنامه شرق امروز از رفع توقیف این فیلم خبر داد و اعلام کرد که فیلم عیاری به زودی در سینماهای کشور به نمایش درخواهد آمد.

«خانه پدری» برای اولین بار در بخش خارج از مسابقه سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. در این فیلم سینمایی شهاب حسینی، مهدی هاشمی، مهران رجبی و... به ایفای نقش می پردازند.

این فیلم سینمایی زمستان سال 93 در گروه هنر و تجربه نمایش درآمد و سپس از پرده سینماها پایین کشیده شد آمد. پس از توقیف این فیلم کیانوش عیاری اعلام کرد که تا مشخص نشدن تکلیف اکران «خانه پدری» فیلم جدیدی را نخواهد ساخت. البته این کارگردان سال گذشته بالاخره فیلم جدید خود با نام «کاناپه» را جلوی دوربین برد، اما بازهم این فیلم بنا به دلایلی نتوانست در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآید.

اما با روی کار آمدن سیدرضا صالحی امیری به عنوان وزیر ارشاد و محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی، قرار شد که فیلم های توقیفی مجددا مورد بازبینی قرار گیرند. امروز روزنامه شرق اعلام کرده که فیلم «خانه پدری» پس از دو سال توقیف به زودی در سینماهای کشور به نمایش درخواهد آمد.

کیانوش عیاری «خانه پدری» را در حالی در سال 89 جلوی دوربین برد که در ابتدا تهیه‌کنندگی آن را «ناجی فیلم» وابسته به نیروی انتظامی برعهده داشت، اما در ادامه به دلیل انتقاداتی که پیرامون سکانس خشونت آمیز فیلم مطرح شد این نهاد از تهیه کنندگی این فیلم کنار کشید. پس از آن کیانوش عیاری همه حقوق فیلم را خریداری کرد و به عنوان تهیه‌کننده فیلم معرفی شد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان