ظریف: همه‌پرسی جدایی کردستان عراق برای ثبات منطقه خطرناک است | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 17 خرداد 1402 - 6:39

ظریف: همه‌پرسی جدایی کردستان عراق برای ثبات منطقه خطرناک است

شماره: 4237
Aa Aa

مایه تأسف است که رئیس‌جمهور آمریکا بنا به دلایل سیاسی نامربوط تصمیم می‌گیرد کل یک ملت را منزوی کرده و با ملتی که آسیتی به کسی نزده‌اند خصومت‌ورزی کند.

در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس؛
ظریف: همه‌پرسی جدایی کردستان عراق برای ثبات منطقه خطرناک است

به گزارش اسپادانا خبر، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای روز چهارشنبه همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق را برای ثبات منطقه «خطرناک» خواند.
آقای ظریف در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس از توئیت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره آزمایش موشکی ایران انتقاد کرده است.

ترامپ روز شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «ایران به تازگی موشک بالستیکی را آزمایش کرد که قادر است به اسرائیل است برسد. آنها (ایران) همچنین با کره شمالی همکاری می‌کنند. توافقی که (با ایران) داریم چندان مناسب نیست.»

برخی مقام‌های آمریکایی مدعی شده‌اند آزمایشی که ترامپ درباره آن توئیت کرده هرگز انجام نشده است.

ظریف گفت: «لازم است ما قبل از اظهارنظر، واقعیت‌ها را چک کنیم.»

وزیر خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا نگران است اظهارنظر ترامپ درباره آزمایش موشکی ایران که معلوم نیست انجام شده باشد، تلاشی برای اثرگذاری بر توافق هسته‌ای برجام باشد، گفت: «اینکه افراد با حقایق بازی کنند و حقایق دیگری ایجاد کنند من را نگران می‌کند.»

آقای ظریف همچنین به فرمان جدید منع سفر ترامپ علیه هشت کشور از جمله ایران هم واکنش نشان داد.

وی گفت: «مایه تأسف است که رئیس‌جمهور آمریکا بنا به دلایل سیاسی نامربوط تصمیم می‌گیرد کل یک ملت را منزوی کرده و با ملتی که آسیتی به کسی نزده‌اند خصومت‌ورزی کند.»

از جمله دیگر محورهای این مصاحبه، واکنش وزیر خارجه ایران به لفاظی‌های مقام‌های دولت آمریکا برای مذاکره مجدد بر سر توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) بود.

او تصریح کرد: «تنها ایران نیست که مذاکره مجدد را رد می‌کند.

منبع/ انتخاب

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان